Dnia 26 maja odbyła się szósta Eliminacja Warszawskiej Ligi Kartingowej. Była to jedyna eliminacja bez podziału na Dywizje w zawodach wzięło udział aż 36 zawodników, którzy nie zawiedli oczekiwań – zawody stały na najwyższym poziomie. Kierowcy zostali podzieleni na 4 grupy według klasyfikacji generalnej, co gwarantowało równy poziom każdej z grup. Wyniki półfinałów decydowały o podziale na grupy finałowe, które ustaliły końcową kolejność.

Różnice między zawodnikami były minimalne i nikt do ostatniego zakrętu nie mógł być pewny swojej pozycji. Kierowcy zmagania rozpoczęli od kwalifikacji. W pierwszej grupie pierwszego Gizińskiego i trzeciego W. Skotarka dzieliło jedynie 0.2s, a rozdzielił ich lider klasyfikacji generalnej Jacek Kołodziejczyk. W drugiej grupie różnice byłe identyczne – wygrał Pućka przed Podbielskim i Balcerem. Trzecią grupę wygrał A. Skotarek o 0,004s przed Marczewskim i Sawickim, natomiast najlepszy czas kwalifikacji uzyskał M. Skotarek wyprzedzając Jęczenia o 0.03s i Pinkowskiego o 0.05s.

W półfinałach zawodnicy jechali spokojnie, ponieważ zdawali sobie sprawę ile może kosztować choćby najmniejszy błąd. W pierwszej grupie błąd w pitstopie popełnił W.Skotarek i spadł o 3 miejsca praktycznie przekreślając swoje szanse na dobry wynik tego dnia. W czwartej grupie za swoją ostrą jazdę czarną flagą został ukarany Michalski i spadł na ostatnie miejsce w swojej grupie. Prawdziwe emocje zaczęły się podczas finałów.

W finale E klasę pokazał Michalski pewnie wygrywając i udowadniając, że jego miejsce jest zdecydowanie wyżej. Na drugim miejscu dojechał Drabent, a o trzecie do samego końca walczyli Formela i Pawlina. W następnym finale za kontakt w alei serwisowej i nieprzepisowe wykonanie pit stopu już drugą tego dnia czarną flagą został ukarany Michalski. Wygrał Kowalczyk przed G. Skotarkiem i obaj awansowali do następnego biegu. W finale C z pierwszego miejsca dość nieoczekiwanie startował Pawlik przed W. Skotarkiem oraz Szafranowiczem.

Na wczesny pit stop zdecydował się W. Skotarek, co jednak okazało się zła strategią ponieważ Pawlik i Szafranowicz dobrym tempem uciekli reszcie stawki. W kolejnym biegu emocje sięgnęły zenitu. Kwalifikacje wygrał Pinkowski przed Balcerem i Gaworem. Na ostatnim okrążeniu na liderującego Balcera naciskał Siejka i z powodzeniem zaatakował na pierwszym nawrocie. Arek nie wyciągnął wniosków i na następnym zakręcie popełnił identyczny błąd i spadł za Michała Pinkowskiego tracąc możliwość startu w Finale A. Nie był to koniec dramatu tego młodego zawodnika, ponieważ nieprzepisowo zjechał do alei serwisowej i został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu.

Kwalifikacje do finału awygrał Piotr Pućka z dość dużą przewagą nad Marczewskim i A. Skotarkiem. Już na pierwszym nawrocie rozpoczęły się manewry wyprzedzania – Kołodziejczyk wyprzedził A. Skotarka, natomiast Podbielski M. Skotarka. Podczas gdy walka w środku stawki trwała w najlepsze Pućka zdecydowanie uciekł rywalom i zdecydowanie wygrał wyścig.

Szóstą Eliminację Warszawskiej Ligi Kartingowej wygrał Piotr Pućka przed Jackiem Kołodziejczykiem i Piotrem Podbielskim. Nagrody dostała pierwsza szóstka, czyli także Giziński, Marczewski oraz Skotarek. Otrzymali oni kupony rabatowe do sklepu RallyShop.pl oraz gadżety od sponsora Euro 2012 – Kia, a wśród nich m.in. piłka Tango 12. Na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej umocnił się Kołodziejczyk, jednak dalej różnice są minimalne – szykuje się niesamowite zakończenie sezonu, które odbędzie się 16 czerwca o godzinie 8:30 na torze Kart Arena.

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wyścigi organizowane przez Warszawską Ligę Kartingową. Już w sobotę 9 czerwca o godzinie 22:45 odbędzie się Wyścig Nocny na torze F1 Karting. Tydzień później 16 czerwca na torze Kart Arena odbędzie się 7 Eliminacja WLK. Natomiast 26 czerwca wracamy na tor F1 Karting w celu rozegrania 5 Eliminacji Drużynowych Mistrzostw Warszawy. Zapisy są otwarte dla wszystkich kierowców głodnych adrenaliny i sportowych wrażeń! Więcej informacji można uzyskać na stronie www.wlkart.pl fanpage: www.facebook.com/warszawskaligakartingowa.