Już podczas przedostatniego wyścigowego weekendu w słowackich Banovcach Piotr Oleksyk zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w klasie N-2000 w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jednak aby przypieczętować tytuł najlepszego kierowcy seryjnych samochodów o pojemności do 2000 cm3, Tarnowianin pojawi się w najbliższy weekend 22-23 września podczas 38. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Na 4688-metrowej trasie ścigać się będzie blisko 90 zawodników z Polski oraz Słowacji. Piotrek w klasie N-2000 stoczy ostrą rywalizację z 7 zawodnikami. Jak co roku, w Załużu spodziewana jest spora liczba kibiców, którzy tworzą jedyną w swoi rodzaju wyścigową atmosferę podkarpackich wyścigów górskich.

Piotr Oleksyk: Zbliżają się ostatnie zawody w sezonie 2012. Po ponad miesięcznej przerwie, jedziemy do Załuża na 13 i 14 rundę GSMP. Szkoda, że to już koniec, bo ten rok okazał się dla mnie oraz całego zespołu wspaniały pod względem rywalizacji. Bieszczadzki Wyścig Górski zawsze owocuje w super kibiców, których na trasie pojawia się parę tysięcy, tworząc wspaniałą atmosferę wyścigową, jedyną w swoim rodzaju.

– Już teraz tęsknię za nowym sezonem i zastanawiam się co zrobić żeby było jeszcze lepiej. Ale teraz skupiam się na trasie Wujskie Tyrawa Wołoska. Trasa jest najbardziej wyścigowym odcinkiem w całym kalendarzu i to tu można pokazać jakim jest się kierowcą. Sądzę, że Załuż powinien być rozgrywany na początku sezonu, aby każdy z nas mógł się rozjeździć. Jednym słowem czekam już na zawody, które rozgrywane są we wspaniałej scenerii no i z dobrym klimatem do ścigania. Dziękuję firmie TINT-Tech za wsparcie podczas ostatniego wyścigu w tym sezonie oraz firmie Pixel. Tintek i Marcin Kózka przygotowali nowe oklejenie mojego Clio, które zaprezentuję wam już w piątek w Sanoku.

– Wielkie podziękowania należą się moim sponsorom, którzy wspierają moje starty w sezonie 2012: firmie Czakram Jacek Okoński, który jest oficjalnym przedstawicielem samochodowych instalacji gazowych marki BRC na Polskę, firmie Mytnik Auto Części oraz Pixel-Reklamy www.pixel-reklamy.pl i agencji reklamowej Elefant. Firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy dziękuję za świetną i profesjonalną obsługę medialną oraz rewelacyjne relacje filmowe z zawodów. Cóż widzimy się w Załużu na ostatnim starciu GSMP 2012.