Lider klasy Open-2000 GSMP 2011, Roman Baran już w najbliższy weekend zmierzy się po raz drugi w tym sezonie ze słowackimi zawodnikami oraz swoimi kolegami z polskich wyścigów górskich podczas 37. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Na trasie liczącej ponad 4,5 kilometra wystąpi blisko 80 zawodników, którzy dla tysięcy kibiców, jacy odwiedzają co roku Załuż, stworzą wspaniałe wyścigowe show.

Rzeszowianin wystąpi dobrze znanym Renault Clio RS i będzie rywalizował z Marcinem Kózką o prym w Open-2000. W zeszłym roku Roman zajął 2. miejsce w klasie, podczas sobotnich zawodów ustępując jedynie Teodorowi Kocurowi, a w niedzielę pokazał swój pazur, wygrywając walkę w kalsyfikacji samochodów przednionapędowych i wygrywając Open-2000, tym samym pieczętując tytuł Mistrza Polski. W tym roku zawody w Załużu są przedostatnim akcentem sezonu 2011 i punkty zdobyte na podkarpackiej trasie będą cenną zdobyczą.

Roman Baran: Uwielbiam zawody w Załużu, ze względu na ich wspaniały klimat oraz tysiące kibiców, którzy już od wielu lat zasiadają na zboczach trasy, która prowadzi do Tyrawy Wołoskiej. Odcinek ma długość ponad 4,5 kilometra i jest bardzo techniczny. Pomimo tego, że jest to najprostsza trasa sezonu to dla wielu kierowców kończy się po popełnieniu choćby małego błędu zakończeniem jazdy. Jak zawsze postaram się stoczyć walkę w klasyfikacji generalnej z mocnymi Lancerami oraz Subaru. Na liście widzimy 3 WRC, więc tym bardziej chcę spiąć się i zrobić dobry wynik.

– To mój domowy wyścig. Do Załuża mam nieco ponad 100 kilometrów, więc licze na duża grupę Rzeszowskich kibiców, którzy przyjadą wspierać ekipę Automobilklubu Rzeszowskiego. W klasie prowadzę, ale chciałbym potwierdzić swoje pierwsze miejsce aby w Siennej jechać już bez stresu. Po raz kolejny startujemy z zawodnikami ze Słowacji. To fajne spotkania, które dają nam okazję sprawdzenia się z innymi zawodnikami.

– Dziękuję moim sponsorom: Szik Części Samochodowe, Grupie Handlopex, Agregaty Pex-Pool Plus, firmie Matador, opona.pl, Bendiks Rzeszów, firmie Carrera Sport, VIP Korporacja producent okien i drzwi, firmie reklamowej Placard, NPT Kopacz, agencji reklamy B3 Studio oraz moim patronom medialnym Radio VIA 103,8, Gazecie Codziennej Nowiny oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl i firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy za obsługę prasową. Zapraszam na moją oficjalną stronę internetową www.romanbaran.pl, tam znajdziecie filmy zdjęcia i najnowsze informacje. Zapraszam kibiców na XI i XII rundę GSMP Załuż 2011 już 10 i 11 września.