Za nami piąty z wyścigowych weekendów w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem najlepsi kierowcy przyjechali w rejon Kotliny Kłodzkiej, gdzie rozegrana została IX i X runda GSMP oraz V i VI runda Wyścigowego Pucharu Polski. Dolnośląska trasa jest częścią drogi wojewódzkiej nr 392, a na odcinku z Siennej do Przełęczy Puchaczówka zobaczyliśmy 75 zawodników, którzy sprawdzali swoją dyspozycję na dystansie liczącym 2770 m.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji i przewidywalny scenariusz zawodów. W sobotę odnotowany został nowy rekord trasy ustanowiony przez Tomasza Nagórskiego, który czasem 1.29.762 zapewnił sobie zwycięstwo w IX rundzie. Z kolei triumf w niedzielnych zmaganiach należał do Marcina Bełtowskiego z ekipy Bełtowski Motosport. Bardzo dobra dyspozycja i dwa równe podjazdy w ramach X rundy z łącznym czasem 3.04.148 pozwoliły mu na wyprzedzenie Tomasza Mikołajczyka oraz Andrzeja Szepieńca i stanięcie na najwyższym stopniu podium.

Sukces ekipy Bełtowski Motosport w Siennej to niewątpliwie dobry prognostyk przed zawodami, które już za niespełna dwa tygodnie ponownie zawitają na Słowację. Od 3 do 5 sierpnia w Banovcach rozegrana zostanie XI i XII runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz kolejne rundy Mistrzostw Słowacji i FIA CEZ Hill Climb Trophy.

Występ w Siennej był dla nas udany. Sobotni wyścig skończyliśmy na 4. miejscu, a problemy z samochodem udało się rozwiązać. Ekipa walczyła dzielnie przez całą noc, aby usprawnić silnik. Wymienione zostały uszczelki pod głowicami i mnóstwo innych części, więc chciałbym podziękować za ogrom pracy, którą ekipa wykonała, aby X rundę udało się przejechać bez usterek.

– Pierwsze miejsce w niedzielę daje powody do zadowolenia. W tym dniu wszystko perfekcyjnie zagrało – cały zespół i samochód, a moja skromna osoba też się w tej sytuacji dobrze odnalazła. Brak błędów pozwolił na wykonanie dwóch równych podjazdów z dobrymi czasami. Czekam na zawody w Banovcach i mam nadzieję, że ze Słowacji przywieziemy dobrą lokatę. Pozdrawiam wszystkich kibiców i zapraszam do śledzenia naszych poczynań za pośrednictwem Facebook’owej strony teamu Bełtowski Motosport oraz na antenie Antyradia – mówi Marcin Bełtowski.

fot. Arkadiusz Bar