Debiutant w wyścigach górskich Bartłomiej Wiśniowski, który dwa tygodnie temu po raz pierwszy wystartował w międzynarodowych zawodach FIA CEZ Hill Climb Trophy, już w najbliższy weekend wybiera się do Serbii, gdzie w dniach 26-28 października rozegrane zostaną ostatnie rundy Mistrzostw Serbii.

Zawody w ramach Dupla Brdska Trka Avala II są organizowane przez Real Motorsport z Belgradu. Sama trasa zlokalizowana jest na górze Avala położonej w południowo wschodniej części miasta z przepiękną panoramą na stolicę Serbii. Trasa liczy 3910 metrów, a różnica wzniesień to 190 metrów. Bartek pojawi się w Belgradzie swoim Mitsubishi Lancerem Evo w grupie N w barwach GARDBIS i Bramy Wiśniowski oraz pod szyldem Duda Motorsport i powalczy z lokalnymi matadorami, którzy z pewnością znają trasę dużo lepiej niż zaledwie 19-letni Polak.

Bartłomiej Wiśniowski: Za mną pierwsze szlify na górskich trasach. Tym razem jedziemy do Serbii, gdzie rozgrywane będą ostatnie rundy właśnie mistrzostw tego kraju. Otrzymaliśmy wraz z Duda Motorsport zaproszenie na ten wyścig, więc chcieliśmy skorzystać z możliwości treningu. Muszę sporo jeździć, żeby do przyszłego sezonu zdobyć choćby ciut doświadczenia. Auto po przygodach w Cividale jest już gotowe. Mechanicy zamontowali nowy dyfer i szperę i akurat dzisiaj mieliśmy okazję potrenować przed wyjazdem i sprawdzić auto.

– Nasze zgłoszenie na zawody jest potwierdzone więc w czwartkowe popołudnie pakujemy się i jedziemy na południe, gdzie powinno być jeszcze stosunkowo ciepło. W sobotę będziemy mieli cztery podjazdy, czyli jedną pełną rundę, tak samo zapowiada się niedziela, a więc stosunkowo dużo jazdy bo, aż 32 kilometry do przejechania w warunkach bojowych. Chciałbym oczywiście dojechać do mety i zaliczyć dobrą pozycję, bo to z pewnością poprawi mi humor. No ale i sam Belgrad, który jest przepięknym miejscem będzie dla mnie czymś ciekawym. Zapraszam wszystkich na stronę www.rally-rezultati.com, gdzie podczas weekendu będzie można śledzić wyniki na żywo.

– Wszystkich zapraszam na fale radia Eska Małopolska w piątek na poranne wiadomości, gdzie posłuchacie wywiadu ze mną przed tak egzotycznym występem. Najświeższe informacje z pewnością przeczytacie na www.wyscigigorskie.pl już podczas wyścigowego weekendu 27 i 28 października. Czekam na godzinę 16 w niedzielę, bo wtedy będzie już wszystko jasne. Dziękuję oczywiście moim sponsorom firmie GARDBIS i Bramy WIŚNIOWSKI za wsparcie. Trzymajcie za mnie kciuki.