Rywalizacja na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wkracza w decydującą fazę. Po emocjonujących i nieprzewidywalnych zawodach w Siennej, zmagania przeniosą się ponownie na Słowację, gdzie w dniach 3-5 sierpnia rozegrana zostanie XI i XII runda GSMP oraz kolejne rundy Mistrzostw Słowacji i FIA CEZ Hill Climb Trophy.

W słowackich Banovcach kierowcy zmierzą się na odcinku z z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok. Na liczącej 3700 m trasie nie zabraknie również reprezentantów ekipy Bełtowski Motorsport, która za sprawą świetnej dyspozycji Marcina Bełtowskiego na Słowację przyjedzie jako triumfator X rundy GSMP. Lista startowa liczy 137 zawodników, a wśród nich 62 kierowców z Polski. Rekordowa frekwencja świadczy o tym, że uda się zaspokoić apetyty fanów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, których po zawodach w Banovcach czeka ponad miesiąc przerwy w ściganiu na górskich trasach.

Bardzo się cieszę, że to już trzeci sezon, w którym jedziemy na Słowację, ponieważ lubię wyścigi w Banovcach. Specyfika trasy bardzo mi odpowiada, a same zawody od lat są świetnie zorganizowane. Samochód przeszedł rutynowy przegląd i jesteśmy przygotowani na walkę o każdy metr trasy. Mam nadzieję na dobrą zabawę i świetne czasy. Pozdrawiam wszystkich kibiców i zapraszam do śledzenia naszych poczynań za pomocą Facebook’owej strony teamu Bełtowski Motosport oraz na antenie Antyradia – mówi Marcin Bełtowski.