Najbliższy weekend przyciąga uwagę wielkim wydarzeniem jakie co roku w pierwszy weekend lipca odbywa się w Sopocie. Już po raz 15, na ulicach trójmiasta miłośnicy czterech kółek zobaczą najszybszych kierowców startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski – LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012.

Na liście zgłoszeń widnieje 66 zawodników, w tym zajmujący obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Andrzej Szepieniec, który traci zaledwie 2 punkty do Tomasza Mikołajczyka. Jak przystało na Sopot, podczas weekendu zagości iście wakacyjna pogoda, która przyciągnie na trasę tłumy kibiców.

Andrzej Szepieniec: Czekamy na następne rozdanie, które tym razem w Sopocie. Sprzyja nam dobra wakacyjna pogoda do rozegrania wyścigowego weekendu nam polskim morzem. Pojadę najszybciej jak będę potrafił i w tym roku nie będę robił konkurencji drifterom, którzy będą robili show. Poza nawierzchnią, polskie Monte Carlo to wspaniały klimat, idealne zawody, wakacje, plaża i piękne kobiety. Chciałbym żeby nie padało, ale jak znamy Sopot, to tam czasem się zdarzy deszcz lub burza.

– W czubie jest bardzo ciasno i trzeba walczyć z autami, które nieco odstają trakcją lub mocą, ale za to trasa w Sopocie, preferuje styl jazdy, a nie moc. Siódme poty wychodzą mi na czole w tym roku podczas walki z Tomkami Nagórskim i Mikołajczykiem, ale trzeba po prostu robić swoje i jechać do przodu. Chyba od przyszłego sezonu będę musiał postarać się o sponsora strategicznego, dzięki któremu będę mógł potrenować między zawodami i wprowadzić modyfikacje do mojego auta. To bardzo drogi sport, a mnie nie do końca stać, na w pełni topowe auto. Pozdrawiam i zapraszam wszystkich mieszkańców trójmiasta i okolic, a także wczasowiczów na zawody LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012, na które jadę już z naładowanymi akumulatorami w krakowskim klubie Lizard King.

– Dziękuję moim sponsorom za wsparcie startów w tym sezonie: firmie EMU auto części z Krakowa, S Plus najlepszy smart repair w Krakowie, firmie Electronic Control Systems, Tech Racing oraz ekipie Rally Tech. Opolskiej ekipie firmy Team Promotion Marketing i PR Sportowy za obsługę medialną i portalowi www.wyscigiorskie.pl za wspaniałe relacje filmowe z zawodów i całą obsługę. See you in Sopot.