Zespół Vacat Serwis w najbliższy weekend wybiera się na Słowację, gdzie 4 i 5 sierpnia rozegrane zostaną rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Ekipa w czteroosobowym składzie Rafał Grzesiński w Lancerze N+2000, Igor Widłak w Lancerze Open+2000 oraz Ryszard Żyszczyński i Rafał Szebla w BMW E36, staną do walki z zagranicznymi kierowcami na trasie Uhrovec-Janko Vrsok.

Lista zgłoszeń obejmuje 137 kierowców i jest rekordem tego sezonu. Kielczanin, na 3700-metrowej trasie będzie rywalizował o tytuł Mistrza Polski w grupie N. Poprzedni występ to pasmo niepowodzeń. Rafał w ubiegłym roku zaliczył awarię skrzyni biegów, która wyeliminowała go z walki o miejsce na podium. Tym razem samochód lidera klasyfikacji grupy N sezonu 2012 jest przygotowany idealnie, a „Kiler” ma zamiar pokazać się z jak najlepszej strony nie tylko w GSMP, ale i w rundzie FIA CEZ Trophy, podczas GSMP Banovce 2012.

Rafał Grzesiński: Przed Banovcami nie mamy dobrych wspomnień. W ubiegłym roku mieliśmy na tych zawodach problemy techniczne z naszym Evo. Najpierw układ paliwowy, a na koniec awaria skrzyni biegów nie dała nam możliwości pełnej rywalizacji. Te awarie wytrąciły mnie z dobrego rytmu, ale tym razem będzie inaczej. Auto gotowe jest na 100% i liczę na dobrą zabawę podczas zagranicznych zawodów, które zaliczane są do FIA CEZ Trophy.

– Na liście zgłoszeń 137 ekip. Można powiedzieć „łał”, jest nieźle, a nawet jeszcze lepiej. Taka frekwencja zapowiada najwyższy poziom międzynarodowej rywalizacji. Szkoda, że niesmak z poprzedniego sezonu pozostał, ale chcę go szybko zmienić i dam z siebie wszystko. Tym razem ekipa Vacat Serwis wyrusza w czteroosobowym składzie. Do mnie, Igora Widłaka i Ryszarda Żyszczyńskiego dołączy Rafał Szebla w BMW E36 w klasie RWD. To bardzo utytułowany i rewelacyjnie jeżdżący zawodnik, więc liczę na jego dobry występ.

– Te cztery auta ze stajni Vacat Serwis, powinny znaleźć się wysoko w swoich klasach. Na Banovce przyjedziemy w piątek z rana, żeby przejść się po trasie i pooddychać górskim powietrzem. Dziękuję mojej rodzinie za wsparcie podczas całego sezonu 2012, firmie Vacat Technika i Vacat Serwis za wsparcie sponsorskie, a wszystkim kibicom za gorący doping, jaki towarzyszy nam podczas wszystkich rund GSMP 2012. Do zobaczenia na Słowacji.

fot. Arkadiusz Bar