Tylko jeden dzień dzieli nas od 4. rundy Rajdowych Mistrzostw Polskich Samochodów Terenowych oraz rundy FIA CEZ Trophy, mistrzostw Czech, Polski i Słowacji w rajdach cross country – 10. Internext Rally Vsetin. Załoga Kaczmarski/Boba zapowiada walkę o podium. Dziesiąty, jubileuszowy rajd w okolicach miejscowości Vsetin nie będzie przypominał poprzednich edycji. Jak zapewniają organizatorzy, zmieniono trasy większości odcinków specjalnych.

Start w Czechach nie będzie spacerkiem. To będą bardzo szybkie zawody, każdemu kierowcy będzie zależało na zajęciu jak najlepszej pozycji, każdy punkt jest na wagę miejsca na podium, nikt nie będzie odpuszczał – mówi Martin Kaczmarski, kierowca KRD TEAM. – Trasa jest bardzo wymagająca dużo wąskich, krętych fragmentów – musimy przez cały rajd utrzymać koncentrację, żeby nie popełnić choćby drobnego błędu i nie wypaść z trasy a co gorsza uszkodził auta.

To będzie bardzo szybki i emocjonujący rajd – dodaje Bartłomiej Boba. – Każdy ma apetyt na podium, odcinki specjalne wymagają od załogi ogromnego skupienia i precyzji. To zdecyduje o zwycięstwie. Do Vsetina wybiera się cała czołówka RMPST. Zawodnicy będą mieli do pokonania 9 odcinków specjalnych. W piątek od 15.30 zaplanowano prolog we Vsetinie. Sobotni program obejmuje po trzy przejazdy odcinków Študlov (7,2 km), Lačnov (9,8 km) i Čertovy Skaly (9,8 km). Meta o 17.40 we Vsetinie – Ohradzie.