Tadek Błażusiak, startujący od zeszłego roku w barwach ORLEN Team, wygrał drugą z rzędu rundę Mistrzostw Świata Superenduro 2013. Po zwycięstwie odniesionym w grudniu w Łodzi, Błażusiak ponownie dowiódł, że nie ma sobie równych, tym razem podczas zawodów rozegranych w Barcelonie (Enduro Indoor De Barcelona).

Odnosząc kolejne zwycięstwo w drugiej, spośród trzech, składających się na sezon eliminacji, Taddy skompletował 29 punktów przewagi nad kolejnym w stawce – Davidem Knightem. Prowadząc od samego startu do mety Tadek wygrał pierwszy finał wieczoru wypracowując 2 sekundy przewagi na każdym kolejnym okrążeniu. Finalnie wyścig zakończył 24 sekundy przed drugim w stawce Ivanem Cervantesem.

Kolejność startu do drugiego wyścigu została odwrócona. Nie było to korzystne dla motocyklisty ORLEN Team. Zaraz za startem drogę zajechał mu wolniejszy zawodnik i Taddy uległ niegroźnemu wypadkowi. Goniąc rywali odnotował trzeci czas. Finał wieczoru ponownie należał do Błażusiaka, który goniony przez węgierskiego ridera – Kornela Nemetha nie podejmował zbędnego ryzyka. Na mecie Polak okazał się 4 sekundy szybszy. Finałowa runda Mistrzostw Świata Superenduro 2013 odbędzie się 9 marca w Tours we Francji.

Czuję się znacznie lepiej niż podczas ostatnich zawodów rozegranych w Polsce, gdzie startowałem bezpośrednio po kontuzji. Wypracowałem dobrą przewagę. Wiem, że nie mogę być w 100% pewny zwycięstwa w cyklu, ale przystąpię pewniejszy do kolejnej eliminacji. Dzisiaj prawie wszystko poszło dobrze. Odniosłem dwa z trzech zwycięstw. Nie lubię odwróconego startu – jest to bardzo niebezpieczne, gdyż szybsi startują po wolniejszych – w konsekwencji do wypadku doszło zaraz po starcie – powiedział Tadeusz Błażusiak.

Ale mimo wszystko cieszy mnie mój dobry wynik. Mój motocykl sprawuje się rewelacyjnie. Trakcja jest ustawiona perfekcyjnie do tego stopnia, że w pierwszym zakręcie byłem wcześniej niż bym się tego spodziewał. Prowadząc z prawie 30 punktową przewagą czuje trochę presji, ale postaram się dać z siebie wszystko, wypaść tak jak w Polsce i Hiszpanii i zwyciężyć w cyklu.

2013 FIM Superenduro World Championship – 2. eliminacja
1. Taddy Blazusiak (KTM) 54
2. David Knight (Honda) 41
3. Alfredo Gomez (Husaberg) 36
4. Kornel Nemeth (KTM) 34
5. Ivan Cervantes (KTM) 33
6. Jonny Walker (KTM) 30

2013 FIM Superenduro World Championship – klasyfikacja generalna
1. Taddy Blazusiak (KTM) 111
2. David Knight (Honda) 82
3. Jonny Walker (KTM) 81
4. Alfredo Gomez (Husaberg) 67
5. Kornel Nemeth (KTM) 63
6. Thomas Oldrati (Husaberg) 52