Obecnie czwarty w klasyfikacji generalnej cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Andrzej Szepieniec pojawi się podczas 9 i 10 rundy rozgrywanej na 2770-metrowej trasie z miejscowości Sienna na szczyt Przełęczy Puchaczówka. Zawody w Siennej będą o tyle niezwykłe, że po raz pierwszy w historii w wyścigach górskich pojawią się zawodnicy na co dzień startujący w cyklu Wyścigowego Pucharu Polski rozgrywanego na Torze Poznań.

Starcie górali z torowcami z pewnością doda smaku całym zawodom, które po wizycie nad Bałtykiem Przenosza się na najbliższy weekend 21 i 22 lipca na Dolny Śląsk. Na liście zgłoszeń widnieje 75 nazwisk. 58 zawodników wystąpi w GSMP, a 20 zobaczymy w cyklu WPP. W stawce najmocniejszych aut Open+2000 krakowianin powalczy z 9 konkurentami, dysponującymi samochodami z mocami ponad 500 koni.

Andrzej Szepieniec: W zeszłym roku trapiony problemami technicznymi i tak przekonałem się do Siennej, która jest bardzo krótka i to jest jej jedyny mankament. Chciałbym pojechać szybko, choć wiem, że autem w tej specyfikacji, może być trudno walczyć z autami zrobionymi tylko do wyścigów górskich. Mam nadzieję, że nie popełnię tak spektakularnego błędu jak w zeszłym roku i że pogoda może coś namieszać, zobaczymy. Po tym wyścigu karty będą z grubsza rozdane, więc trzeba walczyć. Mam nadzieję, że oprócz widowiskowej jazdy, czas będzie co najmniej przyzwoity i zgodny z moimi oczekiwaniami.

– Chciałbym żeby ten wyścig był szczęśliwszy dla mojego zespołu, który wspierany jest przez firmy EMU auto części z Krakowa, S Plus najlepszy smart repair w Krakowie, Lizard King najlepszy klub muzyczny w Krakowie, do którego zapraszamy i Krakusów i gości z innych zakątków Polski, firmy Electronic Control System, Tech Racing oraz ekipię Rally Tech. Moją oprawą medialną zajmuje się opolska ekipa firmy Team Promotion Marketing i PR Sportowy, której dziękuję za wsparcie wizerunkowe. Cóż w sobotę i niedzielę trzeba pokazać, jak się szybko jeździ zawodnikom z torów, dając tym samym wiele satysfakcji kibicom, którzy przyjadą na zawody. Zapraszamy do Siennej na weekend.