Wielkopolska ekipa wyścigowa w skład której wchodzi trzech kierowców – Adam Rzepecki, Maciej Roch Pietrzak oraz Marek Rzepecki, w najbliższy weekend pojawią się na czeskim obiekcie wyścigowym podczas 7 i 8 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zawody rozgrywane na torze Autodrom Most w Czechach, będą punktowane również do 4 rundy wyścigów Endurance oraz, co najważniejsze dla ekipy Basenhurt-PMR Team będą stanowiły 11 i 12 rundę Mistrzostw Europy FIA CEZ Curcuit Trophy, w której obecnie Adam Rzepecki i Maciej Roch Pietrzak zajmują 3 i 7 miejsce w rocznej klasyfikacji. Po rozegranych do tej pory 6 rundach WSMP Adam Rzepecki w Renault Clio Cup jest liderem E1-2000 z 40 punktami. Tuż za nim plasuje się Marek Rzepecki również w Clio, a na 5 miejscu z dużymi szansami na podium jest obecnie Maciej Roch Pietrzak startujący Hondą Civic Type R.

W klasyfikacji wyścigów długodystansowych, po świetnym występie podczas zawodów na torze Pannonia Ring Adam Rzepecki i Maciej Roch Pietrzak zajmują pierwsze miejsce i są zdecydowanymi liderami klasy E1-2000, wyprzedzając czeski zespół Valasek/Malcharek. Tor Autodrom Most to 4219-metrowy obiekt, który funkcjonuje jako miejsce wyścigów samochodowych od 1952 roku. Tym bardziej uzyskanie dobrych miejsc u naszych południowych sąsiadów będzie dla ekipy Basenhurt-PMR Team głównym zadaniem, na zbliżający się weekend.

Adam Rzepecki: Przed nami kolejny wyścigowy weekend. Tym razem w Czechach, w Moście. To już połowa sezonu, więc wiele może się tu decydować. Dzisiejszy dzień owocował w wiele emocji. Przed godziną 17 byłem pewien, że nie jadę na Most. Podczas treningu awarii uległ silnik mojego Clio i byłem zdruzgotany. Pół godziny później mój nastrój mocno się poprawił, ponieważ udało się załatwić drugie auto. I tak podczas wyścigu pojadę samochodem mojego taty, a on wypożyczonym autem.

– W wyścigu endurance obaj zasiądziemy w Clio Marka, mojego taty i powalczymy o punkty. Naszym celem jest utrzymanie 1 i 2 miejsca w Mistrzostwach Polski w sprintach oraz 3 i 7 miejsca w Mistrzostwach Europy. Jednak konkurencja będzie bardzo duża. Zgłosiło się dużo utytułowanych zawodników, dysponujących takim samym lub podobnym sprzętem i mających ogromne doświadczenie. Stoi więc przed nami niezłe wyzwanie. Chcemy jednak wypaść jak najlepiej.

– Tor nie jest nam znany i jadę tu pierwszy raz, ale w czwartek 2 sierpnia odbędziemy 7 sesji treningowych, które wystarczą nam, aby poznać dokładnie tor i pozwolą na zajęcie dobrego miejsca w kwalifikacjach i wyścigach. Most to całkowicie inny tor niż wszystkie. Widziałem onboardy i twierdzę, że jest bardzo szybki. Jak zawsze jadę na zawody, aby wygrać i będę się mocno starał. Dobrze, że mamy dwa identyczne samochody i będę mógł w pełni rywalizować z kolegami z toru. Trzymajcie kciuki za ekipę Basenhurt-PMR Team podczas najbliższego weekendu.

To będzie pierwszy występ na torze w Moście dla całej ekipy, dlatego tak ważna okaże się dla Adama, i Marka Rzepeckich sesja treningowa, która odbędzie się 2 sierpnia. To wtedy zawodnicy poznają tor oraz jego specyfikę, aby już w sobotę i niedzielę powalczyć w Mistrzostwach Polski i FIA CEZ Trophy.