Najbliższy weekend będzie niewątpliwie bardzo emocjonujący dla kibiców sportów samochodowych. Już w sobotę po południ rozpoczyna się bowiem 7 Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, coroczna impreza otwierająca sezon sportu samochodowego w Polsce. Na starcie kibice zobaczą 28 najlepszych polskich kierowców rajdowych oraz wyścigowych, którzy rywalizować będą na ulicach Wieliczki podczas nocnego Prologu rozegranego 16 marca oraz podczas zmagań Memoriałowych, w niedzielę 17 marca.

Na liście zgłoszeń widnieje, aż 12 zawodników z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w tym Michał Sowa, który wystąpi dobrze znanym z tras GSMP Mitsubishi Lancerem Evo grupy Open+2000. Na prawym fotelu, siódmego zawodnika klasyfikacji grupy Open w sezonie 2012, zasiądzie Tomasz Zbiciak, z którym jako załoga Michał powalczy o najcenniejsze trofeum polskiego motorsportu – Puchar Przechodni Kuliga i Bublewicza.

W ubiegłym roku Michał Sowa wraz z Tomaszem Zbiciakiem, zajęli podczas 6 edycji Memoriału Kuliga i Bublewicza siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej zawodów oraz siódme miejsce podczas nocnego Super Odcinka Prologu rozgrywanego w ścisłym centrum Wieliczki.

Michał Sowa: Po raz drugi stanę na starcie jednej z największych imprez samochodowych w Polsce. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, to świetna impreza, której cel jest jeszcze bardziej szlachetny. To zmagania sportowe, które rozgrywane są dla dwóch największych polskich kierowców rajdowych, którzy tak jak my teraz, przyciągali na trasy odcinków tysiące kibiców. Pamiętam, występy Janusza Kuliga, za którym jeździłem jako dzieciak po całej Polsce. To wspaniałe, że teraz ja mogę startować i sprawiać ludziom tyle radości i satysfakcji.

– Jak co roku w Wieliczce pojawi się z pewnością tłum kibiców, którzy stojąc metr od trasy, kibicują wszystkim zawodnikom i tworzą jedyne wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu sportów samochodowych. Po zimie, mój Lancer właśnie jest strojony na hamowni i już w sobotę po południu pojawi się na odcinku Prologu, a w niedzielę podczas zmagań Memoriałowych. Można powiedzieć, że tegoroczna lokomotywa rajdowo-wyścigowa właśnie ruszyła i zaczynamy sezon. Mój start możliwy jest dzięki sponsorom, firmie MOTO-GAMA, AlmaColor, WAT, ekipie B.W. Garage oraz mojej rodzinie, która pozwala mi na realizowanie pasji. Zapraszam wszystkich kibiców rajdowych, wyścigowych, bez wyjątku na odcinki 7 Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w najbliższy weekend do Wieliczki.