Świetnie dziś spisał się na piaszczysto-szutrowym odcinku specjalnym Rafał Sonik. Kierowca quada w barwach Poland National Team na trasie z Pisco do Nazca miał drugi czas. Trzeci wynik w stawce ścigaczy na czterech kółkach należy do Łukasza Łaskawca.

Sonik, kapitan Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych, doskonale wybierał trasę na wydmach wzdłuż pacyficznego wybrzeża Peru podczas III etapu Rajdu Dakar 2013. Efekt – drugi czas tuż za mistrzowsko jadącym w tym roku Marcosem Patronellim (3:04.55). Sonik stracił do niego nieco ponad 15 minut, zostawiając w tyle m.in. dotychczasowego wicelidera Sebastiana Husseiniego (ZEA).

W klasyfikacji generalnej polski kierowca awansuje prawdopodobnie na czwarte miejsce. Dlaczego tylko prawdopodobnie? Wczorajsza zmiana wyników w kategorii samochodów (Carlosowi Sainzowi anulowano dwudziestominutową stratę, przez co wygrał etep) pokazuje, że z oficjalnymi wynikami trzeba czekać do samego końca, czyli ostatecznego komunikatu Biura Rajdu. Tuż za Rafałem Sonikiem dojechał Łukasz Łaskawiec, a doskonale w stawce motocyklistów spisał się Kuba Przygoński, który uplasował się dziś na piątej pozycji.

fot. pnt.pzm.pl