W sobotę 6 października w Sydney w Australii odbył się ostatni przystanek Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2012. Niekwestionowanym zwycięzcą został Levi Sherwood. W tegorocznej drodze po tytuł, Nowozelandczyk zaliczył trzy zwycięstwa na trzech kontynentach. Jednak by pokonać Francuza Thomasa Pages w najbardziej wyrównanej walce w historii, która rozegrana została na Antypodach, musiał zaprezentować fantastyczny występ.

Levi Sherwood z Nowej Zelandii został Mistrzem Światowej Serii Red Bull X-Fighters, po tym jak w emocjonującym finale sezonu 2012 w Australii pokonał swojego rywala Thomasa Pages z Francji. Australijczyk Josh Sheehan uratował skrócony przez kontuzję sezon – serią genialnych przejazdów i ostatecznie zajął trzecie miejsce na zawodach rozegranych na Cockatoo Island w Sydney Harbour. W drugiej połowie sezonu Pages zdominował rywali swoim imponującym repertuarem trików i ostatecznie zakończył tegoroczne zmagania na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Po pięciu rundach stoczonych na czterech kontynentach pierwszą trójkę Światowej Serii 2012 zamyka zeszłoroczny Mistrz Dany Torres z Hiszpanii.

Levi Sherwood przez cały sezon prezentował szczytową formę, a na najwyższym miejscu na podium stawał aż trzy razy. Zwycięstwo w Sydney poprzedził triumf na inauguracyjnym przystanku sezonu w Dubaju – 13 kwietnia oraz w Madrycie – 20 lipca. Jednak w Glen Helen w Kalifornii lepszym okazał się Amerykanin Todd Potter, który przez pewien czas prowadził w klasyfikacji generalnej. Wygrana w Madrycie zapewniła Sherwoodowi prowadzenie, ale 11 sierpnia w Monachium zwyciężył Thomas Pages. Sherwood ostatecznie pozbył się francuskiego rywala, zaliczając fantastyczne zwycięstwo w spektakularnym finale najbardziej wyrównanej walki w 12-letniej historii Red Bull X-Fighters.

Ten sezon obfitował we wzloty i upadki – komentował Levi Sherwood po zawodach. Pages podbił serca australijskiej publiczności zapierającymi dech w piersiach trikami, takimi jak flair czy volt. Nowozelandczyk musiał najpierw w półfinale pokonać lokalnego bohatera Sheehana – zwycięzcę zeszłorocznego przystanku w Sydney. Australijczyk zaprezentował świetny przejazd z podwójnym backflipem, jednak drobne niepowodzenia uniemożliwiły mu udział w ostatecznej rywalizacji. Finałowa walka, na którą czekał cały świat rozegrała się między Sherwoodem i Pages. Nowozelandczyk wykonał kolejny bezbłędny przejazd, który przyniósł mu pierwszy w karierze tytuł Mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Podczas dzisiejszej rywalizacji najlepsi na świecie zawodnicy popisali się istną eksplozją trików, jaka jeszcze nigdy nie miała miejsca podczas zawodów FMX.

Red Bull X-Fighters Sydney, Australia:
1. Levi Sherwood (NZL)
2. Thomas Pages (FRA)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Jackson Strong( AUS)
5. Eigo Sato (JAP)
6. Taka Higashino (JAP)
7. Dany Torres (JAP)
8. Cameron Sinclair (AUS)
9. Blake Williams (AUS)
10. Javier Villegas (CHL)