Już w najbliższą sobotę, 6 października, w Sydney w Australii odbędzie się wielki finał tegorocznych zmagań Red Bull X-Fighters! Nowozelandczyk Levi Sherwood i Francuz Thomas Pages stoczą zaciętą rywalizację o tytuł mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2012. Plany faworytów spróbuje pokrzyżować aż czterech Australijczyków, w tym zwycięzca zeszłorocznego przystanku na Antypodach – Josh Sheehan.

Zwycięstwo Francuza Thomasa Pagesa na przedostatnim przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters pozwoliło mu dogonić prowadzącego w klasyfikacji generalnej Levi Sherwooda. Pages, który zgarnął 100 punktów za pierwsze miejsce w Monachium, zrównał się tym samym z Sherwoodem. Obydwoje mają po 235 punktów, więc 6 października w Sydney Harbour zapowiada się spektakularny finał.

Australijczyk Josh Sheehan, który w ubiegłym roku triumfował w Sydney, wraca do akcji po kontuzji i obiecuje nie zawieść rodaków. W najbliższej rywalizacji pojawi się również Amerykanin Todd Potter, który dzięki wygranej w Kalifornii prowadził w klasyfikacji przez pierwszą połowę sezonu. Panujący Mistrz Dany Torres z Hiszpanii, ze 185 punktami na koncie nadal ma szansę na obronę tytułu.

Podczas ostatniego przystanku, rozegranego 12 sierpnia w Monachium, Pages wzbudził podziw publiczności fantastycznym występem, dzięki czemu doścignął w klasyfikacji Sherwooda. Bez wątpienia zapowiada się najbardziej ekscytujący finał w 12-letniej historii Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Choć Pages nie zaliczył nawet jednego back flipa, dopracował do perfekcji trzy najtrudniejsze obecnie triki: Special Flipa nad siedzeniem motocykla, Volta, podczas którego wykonuje obrót wokół własnej osi tuż obok swojej maszyny, oraz trik Flair, czyli obrót w powietrzu o 540 stopni.

To właśnie dlatego FMX jest tak wyjątkowy – powiedział Thomas Pages, który zrezygnował z wykonywania back flipów w 2010 roku. – To dyscyplina, która nieustannie się rozwija. Jest celem mojego życia, po to wstaję każdego ranka. Nie mogę się już doczekać Sydney. Tegoroczne zmagania najlepszych na świecie zawodników FMX rozpoczęły się w Dubaju. Następnie Światowa Seria przeniosła się do USA. Kolejne przystanki rozegrane zostały w Europie – w Madrycie i Monachium.

Kwasyfikacja generalna 2012:
1. Sherwood (235)
2. Pages (235)
3. Torres (185)
4. Villegas (175)
5. Sato (145)
6. Potter (145)
7. Adelberg (145)
8. Melero (130)
9. Wes Agee (80)
10. Sheehan (55)