W ubiegły weekend (21-23 września) rozegrane zostały ostatnie rundy w ramach tegorocznego cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy z Polski i Słowacji tłumnie zjawili się w Załużu, gdzie po czterech miesiącach zmagań na górskich trasach wyłonieni zostali najlepsi kierowcy sezonu 2012. XIII I XIV runda GSMP była walką z czasem na trasie Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, która liczy 4688 metrów. Na ostatecznej liście startowej 38. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zobaczyliśmy 82 nazwiska, a wśród nich nie zabrakło reprezentantów ekipy Bełtowski Motosport i długo wyczekiwanego modelu Audi Sport Quattro.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, zawody w Załużu przyniosły wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które dla kibiców stały się atrakcyjnym zwieńczeniem siedmiu wyścigowych weekendów. Punktacja w czołówce stawki zwiastowała rywalizację o każdy metr trasy, a w konsekwencji przyniosła świetne widowisko i spektakularny rekord trasy należący do Marcina Bełtowskiego (2.22.467). Zwycięzcą XIII i XIV rundy okazał się Mariusz Stec, natomiast Tomasz Nagórski już po sobotnim wyścigu zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Wicemistrzem sezonu 2012 został Andrzej Szepieniec, a trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Stecowi.

Zawody w Załużu nie były dla nas do końca szczęśliwe, ponieważ z jednej strony udało nam się wygrać sześć z ośmiu podjazdów, ale jednak dwa pozostałe okazały się kluczowe i tym samym uzyskaliśmy dość niskie lokaty. Cały zespół pracował bardzo solidnie i udało nam się dopracować szczegóły oraz znaleźć optymalne ustawienia, co pozwala rozpocząć przyszły sezon z dużo wyższego poziomu – mówił Marcin Bełtowski.

Cieszymy się, że w Załużu pobiliśmy rekord trasy, a kibice mogli zobaczyć premierowe efekty ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w budowę Audi Sport Quattro. Chciałbym bardzo podziękować kibicom za wszystkie formy dopingu, który towarzyszył nam przez cały sezon. Wprawdzie czeka nas dosyć długa przerwa od ścigania na górskich trasach, ale o wszystkich naszych poczynaniach będziemy na bieżąco informować drogą internetową, więc zachęcam do odwiedzania Facebook’owej strony ekipy Bełtowski Motosport.

fot. Arkadiusz Bar