Jeśli jesteś osobą która bardzo dużo czasu spędza na przelotach z miasta do miasta, z pewnością szukasz sposobu by jak najmniej płacić za latanie. Przelot samolotem jest bardzo opłacalny w porównaniu do drogi lądowej – latanie jest szybkie, a czas to pieniądz. Z drugiej strony za przelot zapłacimy dużo więcej niż za podróż pociągiem czy autokarem, przez co wielu ludzi waha się co wybrać. Z wyjątkiem ludzi którzy cierpią na chroniczny lęk przed lataniem i za żadną cenę nie wsiądą do samolotu, wszyscy woleli by krótki lot niż długą i wyczerpującą drogę lądową. Osoba dla której Internet nie stanowi tajemnicy z pewnością znajdzie ofertę która nie obciąży zbytnio portfela.

Jeśli chcemy zminimalizować koszty latania musimy szukać ofert przewoźników oferujących odloty z największych lotnisk. Lotnisko o dużym ruchu zwykle pozwala na większy wybór. Informacje o promocjach na bilety lotnicze, które to z powodzeniem pozwolą ci na tanie latanie, znajdziesz w Internecie wpisując takie frazy jak „tanie latanie” czy „tanie linie lotnicze”. Na stronie porównującej usługi przewoźników znajdziesz porównanie cen lotów na tych samych trasach, ale oferowanych przez różnych przewoźników.

Jeśli potrzebujesz super okazji, zastanów się nad wejściem na stronę internetową danego przewoźnika i kliknięciem w zakładkę promocje. W tym miejscu znajdziesz najtańsze oferty danego przewoźnika, na przykład bilety z których możesz skorzystać bowiem inna osoba zrezygnowała z lotu na kilka dni przed planowanym terminem. Na stronie przewoźnika możesz rezerwować bilety przez Internet, a także od razu zakupić bilet na planowany lot i dzięki temu zaoszczędzić sobie stres przed przelotem. Nową usługą jest możliwość odprawy przez stronę internetową przewoźnika – wpisujesz tam parametry swojego bagażu i nie musisz czekać w kolejce na lotnisku.

fot. Spaceaero2/Wikimedia Commons