Gdy dziecko osiagnie pewien wiek, zaczyna się ruszać oraz intensywnie interesować się otaczającym go światem. Dziecko z niedowierzaniem zaczyna patrzeć na rower, który w rzeczywistości staje się jego pierwszym środkiem transportu. Choć rowerek biegowy przypomina rower, różni sie tym, że nie posiada pedałów, trzeba napędzać go nogami.

Jaki rowerek

Na naszym rynku istnieje wiele modeli rowerków biegowych. Ich cena waha się od około 50 zł, ale te wysokiej jakości kupisz nawet za ponad 300 zł. Najsłynniejszym producentem rowerków biegowych dla dzieci jest bezwątpienia Chicco. Ich produkty to nie tylko rowerki najwyższej jakości, ale są jednocześnie najdroższe. Model taki posłuży na pewno niejednemu dziecku, ale i rodzeństwu.. Nie każdy może sobie pozwolić na inwestycję w tak drogi sprzęt. Dlatego można kupić tańsze modele dla naszych maluchów, które są dobrej jakości. Z takich poleca się firmę Smoby. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko z rowerka biegowego nie będzie korzystało zbyt długo, wystarczy zakupić tańszy. Rowerek biegowy z pewnoscią nie jest zabawką na 10 lat. Dziecko po roku, maksymalnie dwóch, przejdzie na rower, w który warto będzie inwestować.

Rowerek biegowy ma wiele zalet

Dziecko na rowerku biegowym aktywnie spędza czas, cały czas się rusza i dzieki temu jest to idealna zabawka dla jego zdrowia i prawidlowego rozwoju, zwłaszcza ruchowego. Rowerki biegowe są przeznaczone dla dzieci od 1 roku życia, ale istnieją również i większe dla starszych dzieci. Po pierwszym roku życia dziecko ma już dostatecznie silne nogi i plecy, tym samym jest w stanie samo korzystać z rowerka. Każdy rodzic dba o zdrowie swojego dziecka i dlatego powienien podarować właśnie maluchowi rowerek biegowy, dzięki któremu dziecko będzie radosne i szczęśliwe, a rodzic zadowolony.

fot. Board/Wikimedia Commons