Piątym czasem popisała się nowa załoga ORLEN Team: Adam Małysz oraz Rafał Marton na prologu rozegranego dziś rajdu Italian Baja – pierwszej eliminacji FIA Cross-Country World Cup.

Na liczącym 7,75 km odcinku specjalnym niepokonany okazał się wracający do formy po urazie, którego doznał na styczniowym rajdzie Dakar, Krzysztof Hołowczyc. Jadący w Mini All4Racing, z nowym pilotem Adamem Schulzem, Hołowczyc na pokonanie trasy potrzebował 6’27,4. 8,6 sekundy za nim uplasował się Brazylijczyk – Reinaldo Varela, a 15,7 później metę przekroczył Rosjanin Rusłan Misikow. Jadący Toyotą Hilux i debiutujący w ORLEN Team, Adam Małysz pilotowany przez Rafała Martona był tylko o 19 sekund wolniejszy od lidera.

Prolog był krótki, bardzo dobrze się nam jechało i nic nas nie zaskoczyło. Jesteśmy całkiem zadowoleni z wyniku. Na trasie były miejsca, gdzie zalegała woda. Baja Italia ma taką charakterystykę, że czasami się więcej płynie niż jedzie i tak też może być jutro. Podobno są miejsca, gdzie poziom wody ma nawet pół metra. Wiem, że trasa została lekko zmodyfikowana. Sam jestem ciekawy co nas na niej czeka – komentował na mecie Adam Małysz.

Jutro załogi wyjadą na trasę o 7.30 rano. W programie są dwie pętle o długości 38,26 km i 28,43 km, z których każda zostanie pokonana trzykrotnie. Zakończenie dnia rajdowego przewidziane jest na 16.40.

Wyniki prolog Italian Baja
1. Krzysztof Hołowczyc/Andreas Schulz (PL/D) Mini All4 Racing 6.27,4
2. Reinaldo Varela/Gustavo Gugelmin (BR) Toyota Hilux +8,6
3. Rusłan Misikow/Siergiej Lebiediew (RUS) Toyota Hilux +15,7
4. Miroslav Zapletal/Maciek Marton (CZ/PL) Hummer H3 Evo +15,8
5. Adam Małysz/Rafał Marton (PL) Toyota Hilux +19,0
6. Lorenzo Codeca/Bruno Fedullo (I) Suzuki New Grand Vitara +24,0
7. Piotr Beaupre/Jacek Lisicki (PL) BMW X5 CC +26,4
8. Jean-Louis Schlesser/Konstantin Żilcow (F/RUS) Schlesser Original +26,9
9. Riccardo Colombo/Rudy Briani (I) Mitsubishi L200 +30,3
10. Nunzio Coffaro/Daniel Meneses (YV) Toyota Hilux 42,9