To już 10 występ w Sopocie jednego z najbardziej utytułowanych polskich kierowców, startujących w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem Roman Baran rywalizował podczas 15 LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012 z mocną stawką 6 zawodników w klasie Open-2000. Jak się okazało, jego największym konkurentem podczas wyścigowego weekendu na ulicach Sopotu i Gdyni był Piotr Ruciński.

Baran zdołał wygrać klasyfikację Open-2000 oraz ośki w sobotę przy mokrej nawierzchni, natomiast drugiego dnia rywalizacji musiał uznać wyższość Rucińskiego w Seicento z silnikiem o pojemności ponad 1800 cm3. Po 8 rundach Roman Baran nadal zajmuje fotel lidera Open-2000 z bezpieczną przewagą punktową.

Roman Baran: Myślę, że impreza przygotowana była bardzo dobrze i z roku na rok jest to wyższy poziom. Mogę śmiało powiedzieć, że to były najlepsze zawody w tym sezonie. Leszek Orski zrobił wszystko żeby zarówno zawodnicy jak i kibice poczuli się w trójmieście jak u siebie w domu i z pewnością się nie nudzili. Występ w moim wykonaniu był OK. Sobota to wygrana w ośce i Open-2000. Pogoda sprzyjała, a ja lubię jeździć na mokrej nawierzchni. Taką też zafundowała nam poranna burza.

– Drugi dzień to mocny atak Piotrka Rucińskiego, który wygrał ze mną. Gratuluję mu opanowania Seja no i wygranej. Cieszę się bo podczas tych zawodów jak i poprzednich jest non stop walka i nie ma nudów. W rocznej klasyfikacji jest dobrze, mam bezpieczny limit, jestem nadal liderem więc wszystko jest według naszego planu. Co będzie dalej zobaczymy.

– Dziękuję całej ekipie serwisowej oraz moim sponsorom: SZiK, Grupa HANDLOPEX, opona.pl, Bendiks Rzeszów, Korporacja VIP, Agregaty Prądotwórcze Pex Pool Plus, B3Studio, Placard i Carrera Sport. Moimi patronami medialnymi na sezon 2012 są: Radio VIA Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, www.wyscigigorskie.pl. Za obsługę PR w sezonie 2012 dziękuję profesjonalistom z Team Promotion Marketing i PR Sportowy.