Challenge Central Europe znajdziemy rekordową liczbę 17 nazwisk. W sobotę i niedzielę na słowackim torze Slovakia Ring odbędą się dwa wyścigi, w których czołówka pucharu będzie rywalizować także z trzema uczestnikami serii Porsche Mobil 1 Supercup. W wyścigach Porsche GT3 CCCE po raz drugi zobaczymy Mateusza Lisowskiego, a stawkę kierowców znanych z Supercupu uzupełni dwóch pozostałych członków zespołu Förch Racing – Robert Lukas oraz Florian Scholze.

Formę gości sprawdzi cała stawka pucharowiczów. Wśród nich, oprócz lidera klasyfikacji – Andrzeja Lewandowskiego, będą także: Grzegorz Moczulski, Mariusz Miękoś, Rafał Mikrut, Stefan Biliński oraz Jarosław Budzyński. W swoim „domowym” wyścigu z dobrej strony będą chcieli się pokazać Słowacy – Patrik Tkac i Matej Konopka. Do rywalizacji powraca także Czech Vladimir Hladik – zwycięzca z Hungaroringu, który pechowo nie ukończył obu wyścigów na węgierskim torze Pannonia-Ring.

Walkę wzbogacą także tureccy zawodnicy: Yadel Oskan, Cengiz Oğuzhan, Arif Suyabatmaz, Yücel Özbek i Cenk Ceyişakar. Ich atutem z pewnością będzie znajomość obiektu. Startowali tu już w tym sezonie w ramach cyklu Vizio GT3 Challenge. Z relacji zawodników, którzy już wcześniej ścigali się na tym obiekcie wynika, że jego charakterystyka nie sprzyja samochodom Porsche, więc pokonywanie zakrętów o dużym promieniu wymaga od zawodników sporo umiejętności i skupienia. Tor Slovakia Ring ma długość 5,92 km i liczy 14 zakrętów.

Półgodzinną sesję treningową zaplanowano na czwartek. Walka o pola startowe odbędzie się w piątek między 12:50 i 13:20. Suma dwóch najszybszych czasów z kwalifikacji zadecyduje o kolejności startowej w pierwszym oraz drugim wyścigu. Po raz pierwszy 17 Porsche ustawi się na starcie w sobotę o 19:10. Drugi wyścig czeka nas w niedzielne popołudnie o 15:30.

Klasyfikacja GT3 CCCE
1. Andrzej Lewandowski 76
2. Rafał Mikrut 60
3. Mariusz Miękoś 58
4. Stefan Biliński 52
5. Jarosław Budzyński 44
6. Mateusz Lisowski 38
7. Csaba Walter 36
8. Florian Scholze 30
9. Grzegorz Moczulski 21
10. Vladimir Hladik 20