Światowa Seria Red Bull X-Fighters wraz z nadejściem sezonu 2013 poszerzyła swój zasięg o nowe, wyjątkowe lokalizacje – Azję i Afrykę. Oprócz tradycyjnych już przystanków w Dubaju, Madrycie, czy USA najlepsi zawodnicy FMX będą również rywalizować w Osace (Japonia) i w Pretorii (Afryka Południowa). Światowa trasa zahaczy ponownie o cudowny Meksyk, który po raz pierwszy gościł zawody w 2010 roku.

Światowa Seria Red Bull X-Fighters odwiedzi w 2013 roku wszystkie cztery strony świata! Począwszy od Europy, przez Amerykę Północną i Środkową, aż po nowe przystanki w Azji i w Afryce. Gwałtowny wzrost popularności FMX w Azji i Afryce skłonił organizatorów do poszerzenia trasy o nowe państwa. Nie dzieje się to jednak kosztem tradycyjnych przystanków rozgrywanych m.in. na piaszczystych plażach w Dubaju, czy arenie Las Ventas w Madrycie – te pozostają niezmienione. Po raz szósty zawody Red Bull X-Fighters zawitają również do Meksyku.

Zwycięzcą serii 2012 i zarazem najmłodszym Mistrzem w historii zawodów został 21-letni Nowozelandczyk – Levi Sherwood. Francuz Thomas Page zakończył tegoroczny sezon na drugim miejscu, a Mistrz z 2011 roku – Hiszpan Dany Torres – zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce.

KALENDARZ RED BULL X-FIGHTERS 2013
8 marca – Meksyk (Meksyk)
12 kwietnia – Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
11 maja – Glen Helen (USA)
1 czerwca – Osaka (Japonia)
19 lipca – Madryt (Hiszpania)
31 sierpnia – Pretoria (Afryka Południowa)