W nadchodzący weekend zespół Kisiel Racing wystartuje w piątej rundzie serialu Clio Cup na torze Slovakiaring niedaleko Bratysławy. Zawody tego popularnego serialu będą tym razem towarzyszyć rundzie Mistrzostw Świata FIA GT1, a więc najbardziej prestiżowej serii dla samochodów GT na świecie. Świadczy to o rosnącym prestiżu i znaczeniu serialu Clio Cup. Podobnie jak w poprzedniej rundzie i tym razem zespół Kisiel Racing będzie reprezentowany tylko przez Jana Kisiela czyli juniora rodzinnego zespołu. Jego ojca – Roberta zatrzymały w kraju sprawy biznesowe.

Oczywiście będzie mi bardzo brakować taty na torze, ale muszę się z tym pogodzić – powiedział Jan Kisiel. – Poprzednia runda na Nürburgringu była dla nas bardzo udana. Zwycięstwo i drugie miejsce dały mi dużą porcję punktów i pozycję wicelidera punktacji na 3 rundy przed końcem sezonu. Strata 37 punktów do lidera może wyglądać na dużą, ale w rzeczywistości moja sytuacja jest lepsza, niż wynika z matematyki. Do końcowej klasyfikacji zalicza się tylko 5 najlepszych rezultatów, a to oznacza, że moja strata jest w rzeczywistości o wiele mniejsza. Nadchodzący weekend będzie niezwykle ważny. Muszę zdobyć jak najwięcej punktów. Moim celem jest miejsce na podium w obydwu wyścigach, a prawdziwą satysfakcję dałoby mi przynajmniej jedno zwycięstwo.

Znam tor Slovakiaring. Ścigałem się na nim rok temu i mam wyjątkowo miłe i wzruszające wspomnienia. Właśnie tam odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigowej karierze, po niezwykle dramatycznej i zaciętej walce, które przypadło w dniu urodzin mojego taty! Będziemy ścigać się na torze o nieco zmienionej konfiguracji, bo organizatorzy ustawili szykanę na szybkiej partii, ze względu na start podczas weekendu najszybszych samochodów GT, które mogłyby tracić kontakt z nawierzchnią na mostku na długiej prostej. Na torze mamy ładną, wręcz upalną, pogodę, a według prognoz powinna się ona utrzymać przez weekend.

Sponsorem głównym zespołu jest firma Sky Poland – Aircraft & Helicopter Charter – firma działająca w branży dyspozycyjnego transportu lotniczego. Przygotowaniem i obsługą samochodów zajmuje się polska firma Waab Garage z Mrowina koło Poznania.