Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team, weźmie udział w czwartej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski, rozgrywanej na publicznych drogach górskich w Karpaczu, w dniach 1-2 września br. Kuba wystartuje kultowym modelem Toyoty AE’86. Górskie zawody w Karpaczu zostaną rozegrane dopiero po raz drugi. Zeszłoroczna eliminacja została uznana przez kibiców za najbardziej widowiskową, ze wszystkich rund, figurujących w kalendarzu Mistrzostw Polski. W tym roku zaplanowana przez organizatora trasa jest jeszcze bardziej wymagająca. Kuba Przygoński, w ubiegłym sezonie zajął w Karpaczu drugie miejsce, tym razem chce pojechać jeszcze bardziej precyzyjnie i sięgnąć po najwyższe trofeum.

Cały rok czekałem na te zawody. Trasa jest bardzo wymagająca technicznie, ale jednocześnie można na niej osiągać duże prędkości. Driftujemy cały czas pod górę, po wąskiej ścieżce, między drzewami. Jazda w uślizgu po górskich winklach daje niewiarygodną satysfakcję. Dodatkowo tworzymy fantastyczny show, który publiczność w Karpaczu potrafi docenić. W zeszłym roku zdobyłem tam drugą pozycję, więc czuję się dość pewnie, ale każde zawody drifterskie są nieprzewidywalne. Będę musiał ponownie wydobyć z Toyoty maksymalną moc i nie mogę popełnić błędu – powiedział Kuba Przygoński.

Kuba Przygoński obecnie zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Na końcowy wynik, decydujący o zdobyciu tytułu, składać się będą cztery najlepiej punktowane zawody sposób pięciu przewidzianych na ten sezon. Oznacza to, że kwestia Mistrza Polski pozostaje w dalszym ciągu otwarta i w Karpaczu może dojść do zaciekłej walki pomiędzy pretendentami do tytułu.

Klasyfikacja generalna Driftingowych Mistrzostw Polski
1. Maciek Wartłowicz 204
2. Marcin Mospinek 181
3. Maciej Bochenek 160
4. Paweł Trela 136
5. Kuba Przygoński 128