Przed nami kolejny weekend wyścigowych emocji. W dniach 21-22.07 w okolicach Stronia Śląskiego zobaczymy czołówkę kierowców, którzy rywalizować będą w ramach IX i X rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz V i VI rundy Wyścigowego Pucharu Polski.

Na odcinku z miejscowości Sienna do Przełęczy Puchaczówka zmierzy się blisko 70 zawodników, którzy sprawdzą swoją dyspozycje na dystansie liczącym 2770 m. Sama trasa podzielona jest na 3 sekcje. Pierwsza sekcja należy do technicznych, gdzie kluczowy element stanowi odwaga kierowcy. Z kolei druga jest bardzo szybka i zwieńczona technicznym hamowaniem z odciążeniem. Zaś trzecia z sekcji trasy w Siennej nie jest w zupełności zgodna z torem, którego można nauczyć się w książkach. Nietypowa kompilacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i Wyścigowego Pucharu Polski czyni ten weekend jednym z bardziej atrakcyjnych w całym sezonie, a organizatorzy mogą spodziewać się rzeszy kibiców napływających do Kotliny Kłodzkiej.

W czołówce rywalizacji nie zabraknie również ekipy Bełtowski Motosport reprezentowanej przez Marcina i Wojciecha Bełtowskich. Przypomnijmy, że team spod znaku Subaru w poprzednich rundach rozgrywanych w Sopocie zdobył trzecie miejsce w grupie N i pierwszą lokatę w klasyfikacji zespołów. Zmagania w Siennej będą zatem świetną okazją do zaatakowania najwyższych miejsc w Klasyfikacji Generalnej.

W bardzo dobrych nastrojach jedziemy do Siennej. Nie ukrywam, że bardzo lubię zawody w Kotlinie Kłodzkiej, ponieważ mam tam wielu przyjaciół, których serdecznie pozdrawiam i oczekuję w parku serwisowym. Udało nam się dopracować kilka znaczących szczegółów w samochodzie. Znaleźliśmy również przyczynę naszych niepowodzeń w Sopocie, więc jestem dobrej myśli. Liczę też, że pogoda będzie łaskawa zarówno dla kibiców, jak i dla zawodników, więc mam nadzieję, że zobaczymy ostrą walkę o każdy metr trasy. Życzę wszystkim wielu sportowych wrażeń i zapraszam do śledzenia naszych poczynań na Facebook’owej stronie teamu Bełtowski Motosport oraz za pośrednictwem Antyradia – mówi Marcin Bełtowski.