Bardzo ciekawie zapowiada się zbliżająca trzecia eliminacja Kia Lotos Race w której ujrzymy Bartłomieja Mireckiego. Zawodnik BM Racing Team w nadchodzący weekend wystartuje na torze Poznań i będzie to pierwsza runda tego pucharu, która odbędzie się na krajowym obiekcie. Przypomnijmy, że dotychczas zawodnicy w Kia Lotos Race ścigali się na dwóch zagranicznych torach, a mianowicie w Niemczech i Austrii. Teraz czas wreszcie na start przed własną publicznością. Według wielu opinii to może być przełomowa eliminacja. Zakończy ona bowiem pierwszą część sezonu i w dużej mierze odpowie na pytanie kto będzie się liczył w tym roku w walce o czołowe pozycji w KLR. Dla zawodników, którym „nie poszło” w czterech pierwszych wyścigach, jedna z ostatnich szans na powrót do gry.

Bardzo dobra postawa częstochowianina Bartłomiej Mireckiego, spowodowała, że zawodnik po dotychczas rozegranych wyścigach plasuje się na bardzo dobrej czwartej pozycji, tracąc do trzeciego w punktacji kierowcy tylko cztery oczka. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa walka. Mirecki debiutujący w tym roku w wyścigach płaskich, zdołał już poznać tor Poznań podczas treningów na początku sezonu. Trzecia runda KLR rozpocznie się od czwartkowych treningów. Na sobotę przewidziane są dla zawodników startujących w pucharze KIA kwalifikacje, natomiast dwa wyścigi odbędą się jeden po drugim w niedzielę. Startu pierwszego biegu to godzina 13:30.

Bartłomiej Mirecki: Przed zawodami jestem bardzo dobrze nastawiony i spokojnie podchodzę do tego występu. Myślę, że to może być runda naprawdę przełomowa. Do tego odbędzie się w Polsce, gdzie każdy będzie się chciał dobrze zaprezentować. Niektórzy zawodnicy, którzy nie do końca spisali się tak jak chcieli w dwóch pierwszych rundach, teraz mogą spróbować solidnie zapunktować. Zapowiada się wysoki poziom zmagań. Tor Poznań miałem już okazję poznać na początku sezonu, gdzie trenowałem. Myślę, że już w piątek poznamy mniej więcej kto jak się czuje na obiekcie w Poznaniu. Mnie ten tor odpowiada, jak zresztą każdy na którym do tej pory startowałem. Ważnym jest dla mnie fakt, iż mam już rok szkolny za sobą i teraz będę mógł się skoncentrować tylko na wyścigach. Wszystkich kibiców zapraszam w ten weekend na tor Poznań.