Po blisko sześciu tygodniach przerwy ekipa Bełtowski Motosport wraca na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Najbliższy weekend wyłoni triumfatorów zarówno XIII i XIV rundy cyklu GSMP oraz zakończy zmagania w sezonie 2012. Areną ostatecznych rozstrzygnięć w tym sezonie będzie podkarpacka miejscowość Załuż (w pobliżu Sanoka), gdzie najlepsi kierowcy z Polski i Słowacji sprawdzą swoją dyspozycję na trasie Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, która liczy 4688 metrów.

Sama trasa wymaga od zawodników skupienia na każdym jej metrze, więc rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na liście startowej 38 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego widnieje 90 nazwisk, a wśród nich 15 kierowców reprezentować będzie słowackie barwy. Niewątpliwie, bezprecedensowym wydarzeniem wyścigowego weekendu w Załużu będzie start Wojciecha Bełtowskiego w długo wyczekiwanym przez kibiców Audi Sport Quattro.

Bardzo się cieszę ze startu w Załużu. W ubiegłym roku udało nam się tam zdobyć trzecie miejsce, a w roku 2010 przywieźliśmy zwycięstwo i rekord trasy. Szkoda, że ściganie w tym sezonie dobiega końca, bo przed nami ostatni weekend w tegorocznym cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W końcu udało nam się przygotować do startu Audi Quattro, więc mam nadzieję, że apetyty kibiców, którzy z niecierpliwością czekali na tę premierę zostaną zaspokojone. Serdecznie zachęcam wszystkich kibiców do przyjazdu na ten ostatni wyścig w Bieszczadach. Poza tym, zapraszam do śledzenia naszych poczynań za pośrednictwem Antyradia i Facebook’owej strony teamu Bełtowski Motosport – mówi Marcin Bełtowski.

fot. Arkadiusz Bar