W ostatnim czasie kierowcy rywalizujący w cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe nie mogą narzekać na nudę. Zaledwie tydzień po emocjach na torze Slovakia Ringu zespoły zameldowały się na Torze Poznań. Podczas drugiej wizyty na tym obiekcie stawka pucharowiczów powalczy o punkty w 8 i 9 rundzie cyklu.

Wczoraj zawodnicy ustalili kolejność, w jakiej pojawią się na starcie pierwszego wyścigu. I tak wśród uczestników pucharu najlepszym czasem popisał się Stefan Biliński reprezentujący zespół Lukas Motorsport. Za nim ustawi się Mariusz Miękoś – również w barwach Lukas Motorsport. Możemy spodziewać się zaciekłej walki między tymi zawodnikami, bowiem w punktacji dzieli ich zaledwie 9 punktów (Miękoś: 77, Biliński: 68). Emocje podkręca fakt, że między tymi kierowcami doszło do kolizji w drugim biegu na Slovakia Ringu.

Za wymienioną dwójką miejsca zajmą kolejno Jarosław Budzyński i Andrzej Lewandowski. Lider punktacji – Lewandowski – tylko nieznacznie ustąpił Budzyńskiemu. Ich czasy różniły się od siebie zaledwie o 0,120 s. Kolejność na starcie uzupełnią: Grzegorz Moczulski (Lukas Motorsport), Rafał Mikrut (GT3 Poland) oraz Radosław Kordecki. Pierwsze pole startowe zajmie Robert Lukas (Förch, Racing), którego czas w kwalifikacjach był najlepszy, ale Lukas jedzie jako Gość, więc nie punktuje w pucharze. W dzisiejszym wyścigu kluczem do zwycięstwa może okazać się dobór opon. Pogoda nad Poznaniem wygląda na kapryśną – mamy delikatną mżawkę, ale trudno przewidzieć czy potrzebne będą slicki czy deszczówki.