Michał Broniszewski i Philipp Peter wezmą udział w najbliższy weekend w czwartej rundzie serialu International GT Open na słynnym angielskim torze Brands Hatch. Zawody w hrabstwie Kent niedaleko Londynu wyznaczają półmetek tegorocznego sezonu, a już tydzień później na torze Paul Ricard we Francji uczestnicy serialu ścigać się będą po raz kolejny. Polsko-austriacka załoga wystartuje jak zwykle żółto-czarnym Ferrari F458 Italia GT2 z numerem 11, obsługiwanym przez szwajcarski zespół Kessel Racing.

W Brands Hatch ścigałem się już kilka razy – mówi Michał Broniszewski. – To klasyczny tor, jeden z najbardziej znanych w Europie, obiekt nieco starszej generacji z dość nierówną nawierzchnią, która nie pozwala ustawić samochodu zbyt nisko nad nawierzchnią, a zawieszenie ma ciężką pracę do wykonania. Samochód przez to dość „leniwie” reaguje, jak mówimy wśród kierowców i inżynierów. Wolimy ścigać się na bardziej nowoczesnych obiektach, ale jazda na klasykach też ma swoje uroki… W końcu Brands Hatch to ważna część historii sportu motorowego. Przez wiele lat ścigała się tu Formuła 1, a tor gościł Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Czekają nas dwa kolejne bardzo ważne weekendy. W Brands Hatch i w Paul Ricard tydzień później raczej nie rozstrzygną się losy tegorocznej rywalizacji, ale można przez te 2 tygodnie albo zdobyć wiele punktów i poprawić swoją pozycję w walce o tytuł, albo… niemal pogrzebać szanse. Układ w punktacji jest bardzo ciekawy, a różnice w czołówce niewielkie.

W ramach przygotowań do tych dwóch kolejnych weekendów zaliczyliśmy dzień testowy na jednym z torów we Włoszech. Jak widać, mamy bardzo pracowite lato. Jesteśmy dobrze przygotowani do nadchodzących wyścigów. Co prawda weekend rozpoczyna się w piątek trzynastego, ale nie jestem przesądny… W tę sobotę i niedzielę chcemy walczyć o miejsca na podium w obydwu wyścigach i zdobyć jak najwięcej punktów. Zapraszam wszystkich kibiców do oglądania relacji z wyścigów w najbliższy weekend w kanale Orange sport.

Klasyfikacja generalna International GT Open
1. Raymond Narac/Patrick Pilet (F/F) 80 pkt
2. Marco Holzer/Nick Tandy (D/GB) 76
3. Alvaro Barba/Matteo Malucelli (E/I) 64
4. Stefano Bizzarri (I) 57
5. Gianmaria Bruni/Federico Leo (I/I) 53
6. Michał Broniszewski/Philipp Peter (PL/A) 47
7. Daniel Zampieri/Michael Dalle Stelle (I/I) 46
8. Andrea Montermini/Juan Manuel Lopez (I/ARG) 43
9. Archie Hamilton/Marco Mapelli (GB/I) 38
10. Miguel Ramos/Raffaele Giammaria (PT/I) 38