Co robisz, gdy kończy ci się ubezpieczenie auta? Dzwonisz do znajomego agenta? Zbierasz się w sobie żeby znaleźć czas na wizytę w multiagencji, która doradzi najlepszy wybór OC? Jest łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze rozwiązanie. Nazywa się porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych. Okazuje się, że to najlepszy sposób na tanie OC. W przyszłym tygodniu kończy się twoja polisa OC. Co powinieneś zrobić? Przedłużać umowę z ubezpieczycielem? Szukać nowej? Gdzie i jak?

Nie trać czasu, porównywarka OC rozwiąże problem ubezpieczenia

Szkoda marnować czas na żmudne poszukiwania polisy. Z drugiej strony, brać byle co i przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie OC, które niezależnie od firmy ubezpieczeniowej zawsze gwarantuje ten sam zakres ochrony? Bez sensu. Lepiej usiąść w wolnej chwili przed komputerem, znaleźć stronę z dobrą porównywarką OC np. w serwisie ipolisa.pl i przejść do uzupełnienia internetowego formularza. Uzupełniasz podstawowe dane o samochodzie, właścicielu oraz historii ubezpieczenia. Pamiętaj, że aby otrzymać rzetelny wynik porównania, musisz skrupulatnie i zgodnie z prawdą uzupełnić formularz. Inaczej cena polisy OC będzie się różnić od tej rzeczywistej, proponowanej przez firmę ubezpieczeniową.

Wyniki porównywania – i co dalej?

Zrobiłeś kalkulacje. Czy wyniki cię zaskoczyły? Jak duża jest rozbieżność w cenach między najtańszym oferowanym OC a najdroższym? 200 zł? 500 zł? 800 zł? Okazuje się, że kierowcy narzekają na składki OC tymczasem… sami są sobie winni. Bo przepłacają. Druga kwestia: upewnij się co będzie dla ciebie korzystniejsze: kontynuacja współpracy z obecnym ubezpieczycielem czy wybór innej firmy ubezpieczeniowej? Która z proponowanych polis OC najmniej dotknie twoją kieszeń? Jeżeli nie jest to propozycja obecnego ubezpieczyciela, lepiej ją zmienić (chyba że przy doborze polisy nie kierujesz się kryterium ceny, ale np. jakością czy opinią na temat ubezpieczyciela).

Kupić czy nie kupić przez internet?

Porównywarka OC nie tylko może ci pomóc obliczyć najtańsze OC. Często wybraną polisę możesz kupić od razu, przez internet. Oczywiście, przymusu nie ma, możesz ograniczyć się tylko do porównania polis, a ubezpieczenie kupić później, osobiście, u danego ubezpieczyciela. Tylko czy ma to sens? Szybciej i sprawniej kupisz OC przez internet. Dodatkowo, niektóre firmy ubezpieczeniowe wabią kierowców dodatkowymi zniżkami przy zakupie ubezpieczenia OC online. Kupując osobiście u agenta, polisa OC może cię trochę więcej kosztować. Wybór należy do ciebie – najważniejsze abyś był zadowolony i nie przepłacał za obowiązkowe ubezpieczenie auta.

fot. Mateusz Senko