Już w najbliższy weekend rozegrane zostaną finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Ostatnie starcie sezonu 2012 odbędzie się na Podkarpaciu w okolicach Sanoka. Na liście zgłoszeń widnieje 90 zawodników z Polski oraz Słowacji, którzy ścigać się będą w 13 i 14 rundzie GSMP. Najliczniejszą klasę stanowią mocne samochody Open+2000, wśród których zgłosił się lubelski zawodnik Michał Sowa Mitsubishi Lancerem Evo IX. Michał w tym sezonie ciężko pracował i osiągał wysokie lokaty podczas każdego wyścigu. I tym razem zespół liczy na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Michał Sowa: No i już koniec sezonu. Przed nami finałowe rundy, tym razem w Załużu. Do tego wyścigu mieliśmy w końcu czas się przygotować. Jestem po testach, jakie we wtorek odbyłem z Mariuszem Stecem w Ułężu. Ustawiłem zawieszenie, sprawdziłem samochód i musze przyznać, że w końcu jest tak jak powinno być. Polegliśmy w tym sezonie na kalendarzu, jaki zafundowali nam organizatorzy. Nie byliśmy w stanie rywalizować z profesjonalnymi zespołami, które mają o wiele więcej czasu na przygotowanie samochodu do zawodów.

– Ale teraz auto jest gotowe, zawodnik też w pełni przygotowany i jedziemy do Załuża po kolejną naukę. Dziękuję bardzo za wsparcie w tym sezonie firmom B.W.Garage, Moto-gama, AlmaColor oraz RDS Serwis i mojemu rodzinnemu miastu Kraśnik. Liczę na mocne wsparcie kibiców, których w Załużu jest zawsze tysiące.
Łukasz Strzelecki
Press Officer