Do rozpoczęcia pierwszej w tym roku edycji Poland Trophy Dragon Winch Extreme został już tylko miesiąc. Inauguracja sezonu będzie miała miejsce w piątek 22 marca w Łazach. Organizatorzy dopinają już ostatnie szczegóły rajdu.

Organizatorzy Poland TrophyDragon Winch Extreme trzymają się sprawdzonych rozwiązań. Pierwsza edycja rajdu zostanie rozegrana w dniach 22-23 marca, na terenie Jury Krakowsko-Częstowchowskiej.

Rajd rozpocznie się szybkim Prologiem, który odbędzie się w centrum Łaz. Jego wyniki ustalą kolejność przejazdu przez rampę, podczas oficjalnej ceremonii startu. Później przyjdzie czas na większe emocje. W kamieniołomach w Łazach, Ogrodzieńcu, Niegowonicach i Wysokiej zawodnicy będą musieli pokonać bardzo wymagające odcinki specjalne. Tradycyjnie już zmagania będą toczyć się podczas etapu nocnego i dziennego.

W Łazach kierowcy po raz pierwszy wystartują w nowej klasie CHALLENGE.Do rywalizacji będą dopuszczeni zawodnicy w samochodach z seryjnym nadwoziem i tylko jedną wyciągarką. Będą oni pokonywać łatwiejsze oesy niż pozostali, ale i oni nie będą narzekać na brak wyzwań.

Tegoroczna edycja PTDWE cieszy się wielkim zainteresowaniem zawodników. Jak zapewniają organizatorzy, listy zgłoszeń zapełniają się w błyskawicznym tempie. W każdej z klas obowiązuje limit 20 załóg. Bazą pierwszej edycji Poland Trophy będzie ośrodek „Orle Gniazdo” w Hucisku. Tam też będzie zlokalizowane miasteczko rajdowe i serwisy zespołów biorących udział w zawodach.

Zawodnicy nie będą zawiedzeni. Przygotowaliśmy dla nich naprawdę ciekawe i trudne trasy. Cały czas napływają do nas kolejne zgłoszenia – listy w klasach No Limit i Advance są już prawie pełne – powiedział Maciej Rachtan, dyrektor rajdu Poland Trophy Dragon Winch Extreme.

fot. Jacek Palucha