Po zeszłorocznej nieobecności Marcina Kózki podczas GSMP Sienna 2011, spowodowanej nowo narodzonym synem, tarnowianin w tym roku powraca na dolnośląską trasę w Peugeocie 106 klasy A-1600, której jest obecnie liderem po 8 rozegranych rundach sezonu 2012. Na starcie pojawi się blisko 80 zawodników, w tym kierowcy na co dzień startujący na torach wyścigowych w Wyścigowym Pucharze Polski. Zawody w Siennej po raz pierwszy w historii będą stanowiły rundy GSMP i WPP rozgrywane w górach.

Marcin Kózka: Zawody w Siennej jechałem tylko raz i było to dwa lata temu, jeszcze tylno napędowym BMW. Cieszę się, że będę miał okazję wystartować podczas łączonych rund wyścigów górskich i rund WPP, które rozgrywane są na torach wyścigowych. To fajne połączenie i możliwość sprawdzenia się górali z torowcami, porównania sprzętów oraz czasów. To też z pewnością super promocja dla WPP, wśród naszych górskich kibiców, ale i nas, bo nie ukrywam chętnie wybrałbym się na tor. Pogoda w tym sezonie płata nam figla i za każdym razem mamy możliwość sprawdzania deszczówek. Oby w Siennej było inaczej.

– Przed zawodami muszę kilka razy przejechać trasę i odświeżyć sobie pamięć, żeby w sobotę i niedzielę stanąć do rywalizacji z autami C2R2 Max, bo walka z nimi zawsze jest bardzo ciekawa. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie w sezonie 2012: GROSAR stacje paliw www.grosar.pl, firma Pixel-Reklamy www.pixel-reklamy.pl oraz TD Consulting Nieruchomości Rekreacyjne. Dziękuję również Piotrkowi Oleksykowi, za cenne rady i najlepszej ekipie PR – Team Promotion Marketing i PR Sportowy, za najlepsze filmy z moich startów jakie znajdziecie na kanale youtube.com. Zapraszam kibiców na wyścigowe show do Siennej 21 i 22 lipca.