W czwartek zakończyły się zmagania w Rajdzie Sardynii, trzeciej i przedostatniej rundzie Pucharu Świata FIM. Rafał Sonik wywalczył drugie miejsce, ustępując jedynie swojemu rodakowi Łukaszowi Łaskawcowi. Młody zawodnik objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale przed ostatnim etapem walki w Egipcie będzie mieć zaledwie jeden punkt przewagi nad starszym kolegą.

Ostatni dzień ścigania w trudnym i nieprzyjaznym terenie włoskiej wyspy został podzielony na dwa odcinki specjalne o długości 34,2 oraz 44,3 kilometra. Zawodnikom ponownie przyszło walczyć nie tylko z rywalami i własnymi słabościami, ale również z krętą prowadzącą wśród skał trasą i tumanami kurzu, które wzbijali jadący na czele motocykliści.

Rafał Sonik na pierwszym odcinku uzyskał trzeci czas, tracąc do Łukasza Łaskawca ponad pięć minut oddał mu pozycję lidera rajdu. Na decydujących kilometrach młodszy z Polaków ponownie zaprezentował się lepiej i osiągając najlepszy rezultat przypieczętował swoje zwycięstwo w Sardegna Rally Race. Na drugiej pozycji na piątym etapie oraz w całym rajdzie uplasował się Rafał Sonik. Trzeci był Francuz Laurent Duverney.

Łukasz Łaskawiec inkasując 20 punktów za triumf objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mając na koncie 47 punktów udało mu się wyprzedzić Rafała Sonika o jedno “oczko”. W ostatniej, egipskiej rundzie, Rajdzie Faraonów prowadzący polski duet może wyprzedzić już tylko Włoszka Camelia Liparoti (41 pkt).