Po udanych kwalifikacjach Adam Gładysz ruszył do ósmej rundy Scirocco R-Cup na Motorsport Arena Oschersleben z czwartej pozycji. Wczorajszy wyścig należał do najbardziej emocjonujących w historii Scirocco R-Cup. Po znakomitej walce z Moritzem Oestreichem i Olą Nilssonem Adam Gładysz ostatecznie ukończył rywalizację na znakomitym trzecim miejscu. Adam Gładysz popisał się fantastycznym startem i już po wyjeździe z drugiego zakrętu znajdował się na pozycji wicelidera za Moritzem Oestreichem. Trzecie miejsce zajmował zwycięzca sesji kwalifikacyjnej Ola Nilsson.

Na czwartym okrążeniu Szwed wyprzedził Adam Gładysza. Tarnowianin szybko jednak na to zareagował i tuż przed wjazdem na prostą startową odzyskał utraconą pozycję. Na potyczce między Szwedem i Polakiem najbardziej skorzystał Oestreich, który od 0,8 powiększył przewagę nad Adamem Gładyszem. W dalszej części rywalizacji Adam sukcesywnie niwelował stratę do lidera, która oscylowała w granicach pół sekundy. Na ostatnim okrążeniu do głosu doszedł dysponujący większą liczbą Push-to-passów Nilsson, który najpierw wyprzedził Adama Gładysza, a w samej końcówce również liderujacego przez niemal cały dystans Oestreicha. Dzięki siódmemu z rzędu triumfowi, w dniu swoich 24 urodzin Szwed sięgnął po zwycięstwo w Scirocco R-Cup 2012.

– Wyścig był bardzo ciekawy, trudny i przede wszystkim szczęśliwy dla mnie, bowiem ukończyłem go na trzecim miejscu. Miałem bardzo dobry start – już w pierwszym zakręcie wyprzedziłem Ubbena, a chwilę później Nilssona. Później niemal przez cały czas trzymałem się liderującego Oestreicha, który jechał wolniej ode mnie, ale dość skutecznie się bronił. Później Nilsson włączył system Push-to-pass i mnie wyprzedził. Na szczęście trzy zakręty później udało mi się powrócić na pozycję wicelidera. Nilsson widział co się dzieje przed nim. Mam na myśli fakt, że obaj z Oestreichem walczyliśmy o wygraną i często korzystaliśmy z Push-to-passów. Ola jadąc na trzeciej pozycji miał ich do dyspozycji znacznie więcej i dlatego zaatakował mnie i Oestreicha w samej końcówce. Generalnie jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa, które było świetne. Zresztą podobnie jak w końcówce czerwca na Norisringu, również wczoraj wykręciłem najlepszy czas pojedynczego okrążenia. W tym miejscu należą się słowa uznania dla mojego inżyniera Piotra Żukowskiego, który przygotował perfekcyjnie mój samochód – powiedział po pierwszym wyścigu na Motorsport Arena Oschersleben Adam Gładysz.

Wyniki pierwszego wyścigu na torze Oschersleben:
1. Ola Nilsson (SWE) 24.09,164
2. Moritz Oestreich (D) +0,021
3. Adam Gładysz (PL) +1,374
4. Dennis Trebing (USA) +2,036
5. Jaan-Hendrik Ubben (D) +3,168

Klasyfikacja generalna Scirocco R-Cup:
1. Ola Nilsson (SWE) 410
2. Adam Gładysz (PL) 258
3. Dennis Trebing (USA) 231
4. Berke Bayindir (TR) 204
5. Jaan-Hendrik Ubben (D) 204

fot. gladyszracing.pl