Już 23. lutego na torze F1 Karting w Warszawie odbędzie się event klubu 300tu.pl – zrzeszającego użytkowników samochodów GT. Tak jak w roku ubiegłym pierwsze spotkanie będzie miało charakter stricte kartingowy. Zanim przyjedzie klubowiczom rywalizować na najnowocześniejszym halowym torze w Polsce wszyscy spotkają się tego samego dnia w sali catheringowej, gdzie omówiony zostanie kalendarz tegorocznych imprez.

Przypomnijmy, iż już 6. kwietnia 300tu zorganizuje dla swoich klubowiczów kolejny event, tym razem na Automotodromie Brno w Czechach. Następne imprezy w kalendarzu to: 19 maja Lotnisko w Kamieniu Śląskim pod Opolem, 8-9 czerwca spotkanie we Wrocławiu i wyjazd do Kotliny Kłodzkiej. Natomiast na przełomie września i października kolumna polskich aut GT wyruszy do Włoch aby przejechać po niesamowitej przełęczy Stelvio. Meta tego eventu zorganizowana zostanie w Modenie, tak więc miejscu nieprzypadkowym, bo w tym regionie znajdują się fabryki takich marek jak Ferrari, Lamborghini czy Pagani.

Wracając do eventu kartingowego po spotkaniu organizacyjnym odbędzie się rywalizacja na torze. Do dyspozycji będą gokarty CRG Black-Flash o pojemności 270 cm3 i mocy 10 KM. W ubiegłym roku zmagania odbyły się w formie wyścigu długodystansowego teamów. W tym roku wszystko odbędzie się w formacie indywidualnym. Po warm up’ie rozegrane zostaną kwalifikacje z podziałem na Q1, Q2, a następnie wyścig finałowy B oraz A.

Zaraz informujemy, że są jeszcze wolne miejsce do udziały w tej imprezie. Wszystkich chętnych posiadaczy samochodów klasy GT zapraszamy do rejestracji w klubie na stronie www.300tu.pl/rejestracja, a następnie zarezerwowania sobie miejsca na evencie poprzez formularz: www.300tu.pl/karting

fot. 300tu.pl