Już dziś zespół poszukuje chętnych kierowców do startów w przyszłorocznym sezonie wyścigowym zarówno w Polsce, jak i na zagranicznych torach. Obecnie z ekipą Basenhurt trenuje dwóch dobrze zapowiadających się kierowców, a mamy nadzieję, że dojdzie jeszcze 6-8 chętnych. Na dniach ruszamy z ogłoszeniami w prasie ogólnopolskiej. Na dzień dzisiejszy zespół Basenhurt A&T Racing Team dysponuje czterema autami, a plan zakłada dokupienie jeszcze dwóch kolejnych na przyszły sezon, jeśli liczba chętnych kierowców będzie duża.

W ten weekend zespół Basenhurt A&T Racing Team wybiera się do Niemiec na Motorsport Arena Oschersleben, gdzie rozegrane zostaną dwie ostatnie rundy Clio Cup Bohemia 2012. Wyścigowy cykl Renault wystąpi przy wyścigach DTM oraz VW Scirocco R-Cup, czyli największych niemieckich seriach wyścigowych. Na starcie pojawi się 30 zawodników w identycznych Clio Cup, a zespół Basenhurt A&T Racing Team reprezentować będzie Adam Rzepecki oraz jego ojciec Marek Rzepecki.

Polscy zawodnicy w tym sezonie spisują się rewelacyjnie i przed finałem zajmują drużynowo trzecie miejsce. Równie wysoko sklasyfikowany jest Adam Rzepecki, który w kategorii Daltec Junior jest trzeci. Cały tegoroczny sezon startów w Clio Cup Bohemia był dla Basenhurt A&T Racing Team czasem zdobywania doświadczenia, poznawania zagranicznych torów wyścigowych oraz doskonalenia jazdy za kierownicą Renault Clio CUP. Podobnie będzie podczas ostatniej rundy na torze Oschersleben. Sezon 2012 okazał się rewelacyjny dla zawodników Basenhurt A&T Racing Team. Udało się zdobyć tytuł Mistrza Polski oraz pierwszego i drugiego V-ce Mistrza w klasie E1-2000, Mistrza Polski w Endurance, II V-ce Mistrza Endurance w FIA CEZ Circuit Trophy, a także 4 miejsce w CEZ w klasie do 2000 cm3. Czego chcieć więcej w pierwszym profesjonalnym sezonie startów.

Adam Rzepecki: To ostatnia runda Clio Cup Bohemia w tym sezonie. Poprzednie zawody okazały się dla nas bardzo dobre i dlatego liczę, że podczas ostatniego starcia w tym roku pokażę się z jak najlepszej strony. Motorsport Arena Oschersleben to bardzo szybki tor o długości 3667 metrów. Udało się nam poznać wiele nowych obiektów wyścigowych podczas mojego pierwszego debiutanckiego sezonu, zdobyłem wiele cennych porad od doświadczonych kolegów, no i co najważniejsze przejechałem sporą ilość kilometrów, która procentuje podczas każdego kolejnego wyścigu.

– Podczas weekendu 15-16 września będziemy ścigać się podczas wielkiego święta motoryzacji jakim są wyścigi DTM. To dla mnie wielki zaszczyt. Liczę na deszcz, bo na nim czuję się najlepiej, ale na suchym torze też pokażę na co mnie stać. Obecnie zajmuję trzecie miejsce w klasyfikacji Daltec Junior Clio Cup i tracę jedynie 21 punktów do Sebastiana Steibla. Może uda się stanąć na drugim stopniu podium w tej klasyfikacji debiutantów? To pokaże już najbliższy weekend.

– Dziękuję firmie Basenhurt, która od początku sezonu uwierzyła w moje umiejętności, a ja nie zawiodłem i już podczas ostatniego wyścigowego weekendu w Poznaniu zdobyłem tytuł Mistrza Polski w sprintach w klasie E1-2000cm3. Główne założenie to pojechać dwa równe wyścigi i zająć jak najwyższe miejsca w generalce. W piątek mamy treningi a sobota i niedziela to decydujące starcie, dlatego trzymajcie za mnie kciuki i za cały zespół Basenhurt A&T Racing Team.