Pierwszy sierpniowy weekend jak co roku przyciąga najlepszych europejskich zawodników ścigających się w wyścigach górskich do słowackich Banovców nad Bebravou. To właśnie tu na 3700 m trasie 137 zgłoszonych zawodników rywalizować będzie już 4 i 5 sierpnia o tytuł najszybszego kierowcy na trasie z Uhrovca na szczyt Jankov Vrsok. Wśród zawodników zgłoszonych do FIA CEZ oraz GSMP widnieje Grzegorz Duda, tarnowski zawodnik, który w tym sezonie broni tytułu mistrzowskiego w grupie A FIA CEZ. Tym razem Grzegorz stoczy walkę z dwiema Fabiami WRC Igora Drotara oraz Jana Milona, a także Andrzejem Papamichalisem i Grzegorzem Koziołem.

Grzegorz Duda: Jesteśmy zwarci i gotowi aby zaatakować górę Jankov Vrsok. To kolejna runda Mistrzostw Europy FIA CEZ, na którą wybieram się po punkty. Będę walczył w grupie A z mocną słowacką i polską ekipą. Chciałbym również zająć wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, ale przy tylu Openach, to będzie bardzo ciężkie. Banovce to fajna trasa znana mi bardzo dobrze. Startuję tu już od 2001 roku, a więc podchodzę trochę z rutyną do tego wyścigu.

– Ocinek jest szybki i techniczny i nie można go lekceważyć. Przy suchej nawierzchni słowacki asfalt dobrze trzyma, ale jak popada to jest bardzo ślisko. Cieszę się, że jedziemy na Banovce, bo mamy już tam swoich długoletnich kibiców i fanów. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie w tym sezonie: V-Tech Dynamometers, Steinhof, Blach Dom Plus Jana Głuca, www.slickityres.pl Wojtka Olkiewicza i Redruk oraz patronom medialnym portalowi www.wyscigigorskie.pl oraz TVP. Do zobaczenia w Banovcach.