Po wyczerpującym dla maszyn i kierowców wyścigu Endurance na gorącym węgierskim Pannonia Ring (łącznie we wszystkich klasach do mety nie dojechało aż siedem aut) polski duet Maciej-Roch Pietrzak i Adam Rzepecki wysunęli się na czoło klasyfikacji rocznej FIA CEZ Endurance Trophy w klasie E1-2000. Jadąca Reanult Clio RS CUP polska załoga zespołu Basenhurt PMR Team zajęła pierwsze miejsce przed czeskimi zespołami Petr Mandelik i Josef Zaruba w Lotusie Exige oraz Milanem Valaskiem i Christianem Malcharkiem w Renault Clio RS Racing Kit.

Po zagranicznych emocjach przyszedł czas na występ na „własnym podwórku”. Już w najbliższy weekend krajowa czołówka Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zjedzie do Poznania, gdzie na 4083 metrach toru rozegrane zostaną dwie kolejne rundy sprintu oraz runda endurance, połączone z Mistrzostwami FIA CEZ Circuit Trophy.

Oprócz liderowania w klasie w wyścigach długodystansowych, po czterech rozegranych rundach zawodnicy BasenHurt-PMR Team zajmują również trzy czołowe miejsca w klasyfikacji sprinterskiej do 2000 cm3. Pierwszy jest Adam Rzepecki, tuż za nim Marek Rzepecki (obydwaj w cliówkach), a trzeci Maciej Pietrzak, startujący Hondą Civic Type R. Niestety tym razem w Poznaniu nie zobaczymy w wyścigu długodystansowym duetu Pietrzak-Rzepecki, rozgrywanego w sobotnie popołudnie. Ze względów osobistych Maciej będzie mógł uczestniczyć w ten weekend tylko w jednym wyścigu sprinterskim podczas sobotniej 5 rundy WSMP.

Maciej-Roch Pietrzak: Podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego na naszym krajowym torze w Poznaniu, wystąpię tylko podczas sobotniego sprintu. Niestety sprawy osobiste zmuszają mnie do wyjazdu zaraz po pierwszym wyścigu. Liczyłem, że harmonogram ułoży się bardziej po mojej myśli i że endurance będzie w niedzielę (tak jak na Pannonii czy Hungaroringu), wtedy zdążyłbym wrócić – niestety jest inaczej i nie uda mi się wystartować w sobotę wieczór.

– Szkoda, bo tracimy z tego powodu cenne punkty tak w WSMP jak i w FIA CEZ TROPHY. Liczymy jednak, nadal że w kolejnych rundach szczęście nam dopisze i że z Adamem pokonamy naszych konkurentów z Europy Środkowej, choć jeżdżących szybszymi samochodami – ale za to mniej wytrzymałymi. A endurance to wszak wyścig wytrzymałościowy, więc bardzo wiele zależy od mechaników. Nasi z Waab Garage są jak pokazują nasze wyniki doskonali. Dzięki chłopaki za dotychczasową robotę!

– Cieszę się natomiast z tego, że będę mógł się jednak troszkę pościgać „u siebie” i mam nadzieję zdobyć w sprincie kolejne punkty. Po za tym, w ten wyścigowy weekend – dowiem się, ile mam jeszcze do poprawienia w swojej technice … bo ja pojadę Hondą pierwszy sprint… a drugi (niedzielny) sprint tym samym autem pojedzie… Marcin Scheffler (wielokrotny Mistrz Polski w kartingu i tegoroczne ”Odkrycie Roku” w RPP).

– Jeśli warunki atmosferyczne będą podobne, a sprzęt jednemu z nas nie zrobi jakiegoś psikusa … to dowiem się ile szybciej można pojechać tym samym autem. Będę miał świetne odniesienie ii bodziec do dalszego doskonalenia techniki wyścigowej. A i będzie na co popatrzeć w niedzielę, bo myślę, że Marcin wciśnie konkurencji po parę sekund. W ogóle do zawodów zgłasza się spora liczba naszych zawodników. Z ekipy BasenHurt-PMR Team oraz z Waab Motorsport pojadą zawodnicy zarówno w WSMP jak i WPP, a więc będzie za kogo trzymać kciuki. Zapraszam.