Tor Poznań Track Day 2013 zaprasza na sporą dawkę sportowych emocji. Już 17 marca na Torze Poznań, startuje pierwsza w tym roku impreza z cyklu. Track Day to znany na całym świecie i bardzo popularny rodzaj imprez sportowych dla amatorów, który odbywa się na torach wyścigowych.

Idea imprezy to możliwość jazdy własnym samochodem po profesjonalnym torze wyścigowym oraz podnoszenie umiejętności jazdy z dużymi prędkościami w bezpiecznych warunkach. Przede wszystkim chodzi tu o wyćwiczenie przez kierowcę odpowiednich zachowań i reakcji, przydatnych zarówno na torze jak i na drodze, zdolności kontrolowania pojazdu, nie tylko przy dużych prędkościach ale i w sytuacjach zagrożeń drogowych czy trudnych warunkach pogodowych.

Tor Poznań Track Day jest cyklem otwartych imprez, które skierowane są do wszystkich kierowców czujących potrzebę rozpoczęcia lub kontynuowania swojej przygody z szybką jazdą na jedynym profesjonalnym torze wyścigowym w Polsce. Z kadrą doświadczonych instruktorów, w bezpiecznych warunkach, można tu stawiać swoje pierwsze kroki lub doskonalić umiejętności jazdy oraz powalczyć o trofea.

Tegoroczna, nowa odsłona Tor Poznań Track Day, to nie tylko ciągle rozwijana i ulepszana formuła, nauki jazdy po torze ale również dbałość o widzów, którzy przybywają na każdą imprezę. Oprócz poszerzonej oferty wynajmu samochodów sportowych dla uczestników, Tor Poznań Track Day daje również gościom możliwość przeżycia niezapomnianych emocji jazdy po torze wyścigowym w supersamochodzie za kierownicą lub z perspektywy pasażera. Właśnie w Poznaniu można spełnić swoje marzenia o jeździe Porsche, Ferrari, Lamborghini, Mercedesem SLS czy Audi R8. Zupełnie inne, a może i większe doznania zapewnia jazda bolidem KTM X-Bow oraz profesjonalnie przygotowanymi do motosportu samochodami KIA pro cee’d oraz Renault Clio CUP RS III.

Przez cały sezon, od marca do października, praktycznie co dwa tygodnie, jest okazja na sprawdzenie siebie, swoich zdolności oraz możliwości swojej maszyny. Jeśli w twoich żyłach płynie benzyna i czujesz, że dusisz się jeżdżąc po wąskich uliczkach swojego miasta, ta sportowa przygoda jest dla Ciebie. To mieszanka dobrej zabawy, profesjonalnych porad instruktorów, skoków adrenaliny i możliwości spotkania ludzi, dla których jazda samochodem jest nie tylko czystą przyjemnością ale również sposobem na oderwanie się od codzienności.