Sypialnia to nie tylko jedno z pomieszczeń, ale przede wszystkim to osobista przystań, gdzie szuka się relaksu i odpoczynku od nawału codziennych obowiązków, niekiedy również miejsce spotkań z książką i oglądania telewizji. Centrum każdej sypialni niewątpliwie stanowi łóżko, w którym statystyczny Polak spędza około jedną trzecią swojego życia.

Jeszcze parę lat temu funkcję łóżka z powodzeniem pełniła rozkładana wersalka lub kanapa. Ostatnio coraz częściej mieszkania wyposażane są w osobne łóżka sypialniane przeznaczone tylko do wypoczynku nocnego. Dlatego nowoczesne łóżka projektowane są z myślą nie tylko o wygodzie, ale i zewnętrznej prezencji. Współczesne meble do sypialni są bardzo zróżnicowane pod tym względem i stwarzają ogromne pole do popisu przy aranżacji sypialni. Można wybierać spośród wielu motywów, kolorów, rozmiarów lub styli.

Podstawowe wyposażenie sypialni to materac i jego rama, szafki nocne, komoda i krzesło. Do tych elementów można swobodnie dobierać przeróżne dodatki. Spośród nich znajdują się akcesoria ułatwiające utrzymanie sypialni w porządku i zwiększające jej funkcjonalność. Wiele osób nie wyobraża sobie sypialni bez odpowiedniej lampki. Ciepłe oświetlenie stwarza kameralny nastrój i pozwala z przyjemnością pogrążyć się w relaksie.

Ciekawą alternatywą dla wybierania osobnie każdego elementu jest zainwestowanie w tak zwany zestaw sypialniany. To świetny wybór dla osób, którym zależy na uzyskaniu spójnego stylowo wnętrza. Łóżka są obecnie traktowane nie tylko jako miejsce do spania, ale też jako przechowywania różnych rzeczy. Dla współczesnych rodzin, które zamieszkują w małych mieszkaniach oszczędność miejsca i sprytne pomysły są szczególnie ważne.

W ostatnich czasach w salonach meblowych coraz częściej można spotkać łóżka z pojemnikiem na pościel, wyposażone w specjalne miejsce do przechowywania bielizny nocna, kołder, kocy i poduszek. Pozwala to na dostosowanie sypialni do czynności wykonywanych w nim podczas dnia, np. czytania czy oglądania telewizji.

fot. warszawamaterace.pl