Weekend 22-24 czerwca to wielkie wyścigowe emocje jakie rozegrały się na Limanowszczyźnie podczas 4 Wyścigu Górskiego Przełęcz Pod Ostrą. Na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce rozegrane zostały zawody Mistrzostw Polski, Mistrzostw Słowacji i FIA CEZ Hill Climb Trophy. Do zawodów zgłosiło się 117 zawodników, co jest rekordem zgłoszeń sezonu GSMP 2012 i w ogóle rekordem GSMP w historii. Wśród zawodników dysponujących N-grupowymi samochodami, kibice tłumnie zgromadzeni na trasie mogli oglądać tarnowskiego kierowcę Piotra Oleksyka w Renault Clio Ragnotti.

Piotr Oleksyk, jak przystało na lidera klasy N-2000, wygrał obie rundy w Limanowej, tocząc batalię ze swoja konkurencją, która dopisała podczas 5 i 6 rundy GSMP. Niestety po 6 rundzie i kontroli technicznej auta Oleksyka, sędziowie techniczni stwierdzili rozbieżności, a Zespół Sędziów Sportowych wykluczył go z 6 rundy.

Piotr Oleksyk: Dziękuję wszystkim kibicom za wspaniały doping na trasie. Rekordowa frekwencja osób, które przyjechały oglądać zawody GSMP zostanie ze mną na długo. Stworzyliście wspaniały klimat zawodów za co nalezą się wielkie słowa uznania. Niestety organizacyjnie zawody przerosły Auto Moto Klub Limanowa. Nie podołali oni z harmonogramem przy tak licznej liście zgłoszeń 117 kierowców. Ja w obu rundach znalazłem się na pierwszym miejscu i plan wykonałem w 100%. Była zacięta rywalizacja na pół sekundy z Radkiem Ćwięczkiem, a z tego powodu czułem oddech konkurencji na plecach.

– Muszę nawiązać do mojego wykluczenia, co jest fenomenem w GSMP. Zdarzyło się to chyba po raz pierwszy w historii, w dodatku za błahe, małe odstępstwo techniczne. To była dla mnie niespodzianka. Nie tylko dla mnie ale i wszystkich zawodników w GSMP. Nie mówię, że nie było odstępstwa, tak miałem założone dystanse w N-grupie, ale takie auto kupiłem i nie wiedziałem o tym. Nie usprawiedliwiam tego, bo jest to faktem. Niestety ZSS nie dał mi możliwości obrony podczas spotkania na obradach. Będę się odwoływał od tej decyzji do GKSS. Szkoda, że to co wypracowaliśmy przez ostatnie kilka lat, do czego dołożyli się organizatorzy działacze PZM no i media, jest psute w jeden weekend.

– Teraz startuje ponad 100 zawodników, czyli trzeba niektórych eliminować, żeby było luźniej w stawce. Nie tak to powinno wyglądać. GSMP jest tak rozwinięte, że my zawodnicy nie możemy pozwolić, żeby ktoś zniszczył to co zostało stworzone i wymagało dużej pracy. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie w Limanowej firmie Czakram Jacek Okoński, który jest oficjalnym przedstawicielem samochodowych instalacji gazowych marki BRC na Polskę, firmie Mytnik Auto Części oraz Pixel-Reklamy www.pixel-reklamy.pl i OMT Serwis, a także agencji reklamowej Elefant i do zobaczenia w Sopocie.