Ekipy startujące w barwach Poland National Team meldują się powoli na starcie 35. edycji Rajdu Dakar, czyli Limie. Oto informacja, jaką dostaliśmy nad ranem od Piotra Wyczyńskiego z NeoRaid Team, czyli załóg: Piotr Beaupre/Jacek Lisicki i Dariusz Żyła/Pierre Calmon.

Bezpośrednio po wylądowaniu w Limie skierowaliśmy się po odbiór samochodów z portu, który odbył się bezproblemowo, choć jest to dość czasochłonna procedura – pisze Piotr Wyczyński. – Chwilę czasu zajęło również sprawdzenie, czy samochody bez uszczerbku przebyły długą podróż. Wszystkie te wysiłki zrekompensował jednak przejazd kilkunastu kilometrów przez stolicę Peru.

Jechaliśmy kolumną złożoną z wielu pojazdów rajdowych, pilotowaną przez policyjną eskortę na sygnałach. To była tylko drobna namiastka entuzjazmu, z jakim w Ameryce Południowej spotykają się zawodnicy Rajdu Dakar. Po przybyciu do bazy członkowie zespołu NeoRaid zabrali się do przygotowania samochodów do startu.

Zaczęliśmy od dokładnego mycia (do tego celu zatrudniliśmy miejscowych fachowców), a następnie zrobiliśmy dokładny przegląd, by sprawdzić poszczególne podzespoły samochodów. Badanie techniczne naszego zespołu wyznaczono na 3 stycznia, ok. 17:00. Potem będziemy już odliczać godziny do startu 5 stycznia.