Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, zawodniczki otoMoto Team i jedyna w Europie kobieca załoga w rajdach cross-country, potwierdziła swój udział w rozpoczynającym się w ten piątek 10. Internext Rally 2012 w czeskim Vsetinie. Zawody stanowią czwartą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, rundę Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej oraz rundę Mistrzostw Czech i Pucharu Słowacji. Lista zgłoszeń do 10. Internext Rally Vsetin 2012 obejmuje 20 samochodów i 7 quadów. W piątek, 28 września o 15.30 rozpocznie się prolog we Vsetinie. Na sobotę zaplanowano po trzy przejazdy odcinków specjalnych Študlov, Lačnov i Čertovy Skaly o długości odpowiednio 7,2, 9,8 i 9,8 kilometra. Meta rajdu o 17.40 we Vsetinie – Ohradzie.

– Można powiedzieć, że to najszybszy rajd tego sezonu. Odcinki specjalne mają zaledwie 7-9 kilometrów długości i charakteryzują się dużą ilością prostych na dość twardej nawierzchni, więc osiągane prędkości będą miały bardzo duże znaczenie, a ewentualne błędy będzie trudno nadrobić. Mam nadzieję, że właśnie tutaj szczególnie przydadzą mi się moje umiejętności zdobyte podczas wielu lat spędzonych na torach wyścigowych. Jak zwykle marzymy o osiągnięciu mety i zdobyciu kolejnych punktów w klasyfikacji RMPST. Trzymajcie za nas kciuki! – mówi Klaudia Podkalicka.

W sezonie 2012 Klaudię Podkalicką wspierają: otoMoto.pl, Malinowe Hotele, Entertainment Group, e-Pajero, SpeedFactory, TVP INFO, Verso, RallyPlanet.pl, CarGraphics, eXsports.TV, dReamfield Film Studio, ProDriving Team, Driftinnovation.pl.