W najbliższy weekend na trasie z Uhrovca na górę Jankov Vrsok odbędą się jak co roku w pierwszy sierpniowy weekend wyścigi górskie zaliczane do klasyfikacji mistrzostw Polski oraz Słowacji, a także Mistrzostw Europy FIA CEZ Trophy. Na starcie 3700-metrowego wyścigu, kibice zobaczą 137 zawodników w tym tarnowskiego kierowcę Peugeota 106 Marcina Kózkę, który pojedzie w klasie A-1600, której obecnie jest liderem. Ciekawa międzynarodowa rywalizacja jak zawsze przyciąga najlepszych kierowców, z którymi Polacy zmierzą się już po raz 8 w okolicy Banovców nad Bebravou.

Marcin Kózka: Banovce już za trzy dni, a więc stopnień mojego zadowolenia rośnie z każdym dniem. To najlepszy wyścig w całym sezonie, na który chyba wszyscy czekają jak na wielkie wydarzenie. Sama trasa jest świetna – kręta, na odwagę. Trzeba się wykazać nie lada umiejętnościami, bo jest też bardzo zdradliwa. Słowacki asfalt na górę Jankov Vrsok jest też bardzo specyficzny, a krawężniki straszą na całej długości. Wykonaliśmy ostatnie strojenie jednak starego silnika, bo nowego nie było czasu zamontować. Do grona zawodników A-1600 dochodzi nam Ewa Wójtowicz, czyli mocne C2R2 Max, co mnie bardzo cieszy.

– Największe wrażenie robi chyba lista zgłoszeń. 137 pozycji to absolutny rekord w wyścigach górskich, co pokazuje jak mocno rozwija się ten sport. Międzynarodowy wyścig Banovce to miejsce, w którym każdy z polskich zawodników czuje się jak u siebie w domu, a atmosfera wyścigowego miasteczka udziela się co roku. Mój start w tych zawodach jak i w całym sezonie 2012 możliwy jest dzięki wsparciu firm: GROSAR stacje paliw www.grosar.pl, firma Pixel-Reklamy www.pixel-reklamy.pl oraz TD Consulting Nieruchomości Rekreacyjne. Dziękuję ekipie PR – Team Promotion Marketing i PR Sportowy, za pracę nad moim wizerunkiem. Zapraszam kibiców na 11 i 12 rundę, naprawdę warto zobaczyć wiele ciekawych samochodów i najlepszą rywalizację w sezonie 2012.

fot. Arkadiusz Bar