Już niespełna kilkadziesiąt godzin dzieli nas od kolejnych w tym sezonie rund Wyścigowego Pucharu Polski, jakie zostaną rozegrane na Torze Poznań. W dniach 29 i 30 czerwca, oczy kibiców skierowane zostaną na zmagania najlepszych polskich oraz zagranicznych zawodników, jacy pojawia się na cztero kilometrowym torze. Wśród ponad 50 zgłoszonych do WPP zawodników będzie i łódzki kierowca Paweł Młocek, startujący Hondą Civic w klasie 3, czyli aut o pojemności do 1600 cm3.

Po wygraniu dwóch pierwszych rund apetyt Pawła na koleje wygrane jest duży. Tym razem stawka powiększy się o kilku nowych zawodników, z którymi Paweł zmierzy się po raz pierwszy już w piątek podczas oficjalnego treningu do 3 rundy, a po południu podczas wyścigu. WPP czyli Wyścigowy Puchar Polski, puchar stworzony z myślą o zawodnikach, którzy swoje starty odbywają jedynie w Polsce. Tor Poznań jest w tym sezonie główną bazą dla WPP.

W sezonie 2012 organizatorzy przygotowali wielką niespodziankę jaką będzie start podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Siennej zawodników ścigających się na torach. Konfrontacja górskich wyścigowców z torowymi, będzie bardzo emocjonująca, a odbędzie się już 21 i 22 lipca w Siennej koło Stronia Śląskiego na Dolnym Śląsku. Paweł Młocek to zawodnik pochodzący z Łodzi. W latach 1998-2000 czynnie brał udział w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zasiadając na prawym fotelu. Tym razem Paweł pojawił się na Torze Poznań i powalczy w klasie 3(do 1600ccm).

Paweł Młocek: Dwumiesięczna przerwa w startach w WPP już za nami. Pozostały tylko godziny do kolejnego startu, a ja jestem głodny sukcesu. Przez te dwa miesiące mieliśmy dużo pracy. Honda została dobrze przygotowana. Pamiętamy wybuch silnika przed 1 i 2 rundą. Teraz auto jest już w pełni sprawne, a co najważniejsze bardzo szybkie. Pierwsze miejsce jakie uzyskałem podczas inauguracji sezonu w Poznaniu zobowiązuje, a że tym razem konkurencja będzie mocniejsza to dopracowaliśmy kilka szczegółów w samochodzie, żeby nie dać się na torze.

– Obecnie Honda posiada ok. 200KM, co przy masie ok. 900kg daje dużo frajdy z jazdy. Liczę na zaciętą walkę, a po cichu na zwycięstwo, które da mi zdecydowane prowadzenie w rocznej klasyfikacji przed górskimi rundami WPP w Siennej. Trzeba jednak pamiętać, że sport samochodowy jest nieprzewidywalny i wszystko może się zdarzyć. Dlatego proszę wszystkich trzymajcie kciuki za mój start. Liczę na kibiców, którzy przyjadą na Tor Poznań wspierać nas i gorąco dopingować. Zapraszam na stronę internetową www.motorsport.pretium.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji.