Na co dzień przemierzają tysiące kilometrów po piaskach pustyni walcząc ze skrajnymi temperaturami, palącym słońcem i własnym zmęczeniem. Tym razem jednak plejada najlepszych motocyklistów i kierowców rajdowych da popis swoich nieprzeciętnych umiejętności nie na pustyni, ale w prestiżowej części śródmieścia Warszawy. Wielokrotni triumfatorzy Rajdu Dakar, wraz z Orlen Team zaprezentują się 15 września przed polską publicznością podczas największego motoryzacyjnego show w tej części Europy.

Na trasie Verva Street Racing w tym roku zobaczymy takich królów Rajdu Dakar jak trzykrotnego triumfatora najważniejszego rajdu na świecie – Marc’a Coma oraz Rubena Faria i Heldera Rodrigues’a. Hiszpańsko – portugalska ekipa Red Bull KTM Factory Team ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów. Marc Coma w trzech ostatnich edycjach Rajdu Dakar ani razu nie schodził z podium, a Helder Rodrigues w 2011 roku pokonał samego Cristiano Ronaldo w wyścigu po tytuł Sportowca Roku w Portugalii. Gospodarzami ulicznego toru w centrum Warszawy będą rajdowi koledzy z polskiego zespołu dakarowego Orlen Team. Do rywalizacji staną najlepsi polscy motocykliści: Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Kuba Przygoński. Niebawem poznamy również kolejnych zawodników, którzy wystartują w kategorii Supermoto.

Przyjazd elity światowych rajdowców na Verva Street Racing 2012 to kolejny dowód na to, że jest to wydarzenie, w którym pragną wziąć udział najlepsi na świecie w swoich kategoriach. W bloku rajdowym podczas tegorocznej edycji obok motocyklowych gwiazd Dakaru zobaczymy ponadto kierowców dobrze znanych ze zwycięskich startów w Polsce i za granicą, czyli Szymona Rutę z Orlen Team, Michała Bębenka z Platinum Rally Team, Grzegorza Grono z Brenda Rally Team i innych utytułowanych zawodników.

Podczas imprezy nie zabraknie również akcentu kobiecego. W szranki z mężczyznami staną waleczne polskie mistrzynie kierownicy, reprezentantki otoMoto Team. Podczas Verva Street Racing zobaczymy uczestniczkę Mistrzostw Świata Kobiet w Motocrossie oraz zdobywczynię Pucharu Polski Kobiet – 19-letnią Joannę Miller. Kolejną kobietą za kierownicą będzie Klaudia Podkalicka, startująca w Mistrzostwach Polski oraz Europy Cross Country, która poprowadzi po ulicznym torze Mitsubishi Pajero. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Bilety na trybuny i Pit Party w cenie 69,00 PLN można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego: www.ebilet.pl