Od poniedziałku zamiast polskiej jesieni mam jesień w Meksyku. Jest cieplej, więc rano nie trzeba szukać skrobaczki do szyb. Znacznie trudniej za to przyzwyczaić się do życia w innej strefie czasowej, zwłaszcza że czasu na aklimatyzację praktycznie nie było – prosto po przylocie do Meksyku zabraliśmy się z zespołem ostro do pracy. Startujemy do Baja 1000 już w ten dzisiaj, więc każda chwila spędzona w naszym buggy AGM Jimco jest niezwykle cenna. Intensywnie przygotowujemy się do startu, jest ciężko, ale jestem zadowolony z efektów i coraz bardziej mi się to podoba – mówi Andi Mancin.

Wczoraj jeździłem po trasie z Arminem Schwarzem. Jego doświadczenie i rady są dla mnie bezcenne. Armin to wyjątkowy człowiek, świetny kierowca i nauczyciel! Ustaliliśmy cały harmonogram jazdy – na starcie do naszego buggy z numerem 105 wsiada Armin Kremer, ja zmieniam go w San Felipe. Znaczna część mojego etapu przebiega w nocy, więc będzie to tym trudniejsze wyzwanie. Bardzo mi pasuje konfiguracja trasy, która w 70 proc. ma specyfikę zbliżoną do rajdowej. Reszta przebiega przez kanion i wczoraj trenowaliśmy jazdę właśnie w takich warunkach.

Baja 1000 to bardzo wymagający rajd, ale jednocześnie niesamowicie ciekawy, bo wszystko odbywa się w pięknej scenerii. Największym zaskoczeniem i zarazem problemem jest dla mnie pogoda. Jesteśmy tu od kilku dni i warunki atmosferyczne zmieniały się już wielokrotnie. Wszystko dzieje się bardzo szybko, więc musimy być przygotowani na niespodzianki w czasie jazdy.
Bardzo się cieszę, że tutaj jestem i już nie mogę się doczekać startu. W środę przeszliśmy badanie techniczne, następnie mieliśmy konferencję prasową i okazję do spotkania z kibicami. Coraz mocniej odczuwam przypływ adrenaliny w związku ze zbliżającym się startem.

Wszyscy jesteśmy pozytywnie nastawieni i gotowi do walki. Dziękuję Wam za wsparcie i motywację. Dziękuję mojej żonie Asi, zespołowi All German Motorsports, załodze w Serbii i w Polsce, słowem – wszystkim, którzy nam pomagają. Nasz debiut w Baja 1000 możliwy jest dzięki wsparciu All German Auto, Zdzisława Krzemińskiego i firm K.A.M., Rockstar Energy Drink oraz Ital-Met AMD Quality Control. Trzymajcie za nas kciuki i sprawdzajcie jak nam idzie na naszych stronach internetowych Facebooku.