W najbliższy weekend multimedalista olimpijski Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem wezmą udział w rajdzie Gyulai Várfürdő Cup. Załoga otrzymała numer startowy 9. Rajd rozpoczyna się w piątek (03.08.2012) i potrwa do niedzieli (05.08.2012). Jest to czwarta runda FIA Central European Zone Cross-Country Trophy. Adam Małysz i Rafał Marton pojadą Mitsubishi L200.

Rajd jest zaliczany do mistrzostw Węgier, Włoch i Słowacji. W piątek odbędzie się 15-kilometrowy prolog w Gyuli. Sobotni program obejmuje dwa przejazdy oesów Kötegyán (30 km) i Újkígyós (48 km). Na niedzielę zaplanowano dwie pętle z próbami Kötegyán i Sarkad (37 km). Trasa mierzy 600 km, z czego 305 km to odcinki specjalne.

Każdy start jest dla nas tak rywalizacją jak i okazją do dobrego treningu. Jak podają organizatorzy od kilku dni w rejonie Gyuli pada deszcz. Trasa jest mokra i błotnista, zatem musimy się przygotować na różne scenariusze. Mam jednak nadzieję, że to nie przeszkodzi nam w zdobyciu dobrego miejsca – powiedział Adam Małysz.

Zgłoszono 22 samochody, dwa motocykle, sześć quadów i dwa dwuosobowe Polarisy. Z jedynką pojadą liderzy strefy w T1, Miroslav Zapletal i Maciej Marton (Hummer H3 Evo). Kolejne numery otrzymali Zdenek Porizek (Hummer H3 Evo II), Karoly Fazekas (BMW X5), Erik Korda (Nissan Pick Up), Szalay Balázs (Opel Antara RR). W klasie TH zgłosili się Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (SAM MRT).